$
שווקי חו"ל

לקראת אסיפת בעלי המניות: מלאנוקס מעלה תחזית לרבעון ולשנה כולה

החברה צופה עתה לשנת 2018 הכנסות בטווח של 1.05-1.07 מיליארד דולר, לעומת 1.03-1.05 מיליארד דולר בתחזית קודמת; בשבוע הבא צפויה האסיפה הכללית להצביע על השינויים שמציעה קרן סטארבורד ועל ההצעות של הנהלת מלאנוקס

דרור רייך 16:1717.05.18

מלאנוקסשולחת מסר חיובי לשווקים עם העלאת תחזית לרבעון השני (הנוכחי) ולשנת 2018 כולה - כשברקע הציפייה להכרעה בעימות המתמשך בין הנהלת החברה לבעלת המניות האקטיביסטית קרן סטארבורד.  

מלאנוקס צופה כעת לרבעון השני הכנסות של 270-260 מיליון דולר - לעומת התחזית הקודמת שפורסמה באפריל, להכנסות של 265-255 מיליון דולר. לשנה כולה צופה עתה מלאנוקס הכנסות בטווח של 1.07-1.05 מיליארד דולר, בשעה שהתחזית הקודמת עמדה על 1.05-1.03 מיליארד דולר. החברה מעלה אף את שיעור הרווח התפעולי השנתי הצפוי שלה, לרמה של 23%-24% - התחזית הקודמת עמדה על 21%-22%.

 

"אנו ממשיכים לגלות חוזק בכל קווי המוצרים שלנו וממוצבים היטב להמשך. הדירקטוריון וצוות ההנהלה בטוחים כי יישום מוצלח של האסטרטגיה שלנו ימשיך להבטיח ערך מוסף לכל בעלי המניות שלנו", ציין איל וולדמן, מנכ"ל מלאנוקס.

 

איל וולדמן מנכ"ל מלאנוקס איל וולדמן מנכ"ל מלאנוקס צילום: אוראל כהן

 

קרן סטארבורד רוכשת עוד מניות של מלאנוקס

הסאגה בין קרן סטארבורד האקטיביסטית מניו יורק לבין חברת השבבים מיוקנעם מלאנוקס מתקרבת לשלב המכריע של האסיפה הכללית - בעלי המניות יתכנסו באסיפה מיוחדת שנקבעה ב-24 במאי להצבעה על השינויים שמבקשת לבצע סטארבורד.

 

סטארבורד רכשה בחודש נובמבר כ-5 מיליון מניות מלאנוקס והגיעה לאחזקה של כ-10%, ובמהלך הרבעון הראשון רכשה עוד 400 אלף מניות והגיעה לאחזקה של 10.5%. הקרן מעוניינת לבצע מספר שיוניים בדירקטוריון מלאנוקס ואף הציע 9 מועמדים חדשים מטעמה, כולל זו של ג'פרי סמית' - מנכ"ל ומנהל ההשקעות הראשי של הקרן.

 

בתגובה, שלחה מלאנוקס לאחרונה מכתב לבעלי המניות שלה שבו היא מדגישה כי היא מעוניינת לשנות את שיטת הבחירה לדירקטוריון החברה בכדי "ליישם ממשל תאגידי בסטנדרט הגבוה ביותר". התוכנית זכתה לתמיכה של חברת הייעוץ האמריקאית ISS, המייעצת לגופים מוסדיים בנושאי ממשל תאגידי לקראת אספות בעלי מניות.

 

השינוי שמלאנוקס מציעה מתמקד בשני היבטים. האחד, קבלת עיקרון 'מירב קולות', כלומר, כל המועמדים יעמדו לבחירת הרוב, ודירקטוריון מלאנוקס יורכב ממועמדים שקיבלו את מספר הקולות הגבוה ביותר (ללא רף מינימום). השינוי השני הוא שימוש בכרטיס הצבעה (Proxy Cards) אוניברסאלי אחד ולא ב-2 כרטיסי הצבעה.

 

"הקול שלכם חשוב כדי להבטיח שהרכב דירקטוריון מלאנוקס ישקף את כוונותיכם", הסבירה מלאנוקס במכתב. "הדירקטוריון וצוות ההנהלה ממשיכים לפעול במטרה להבטיח לבעלי המניות שלנו ערך מוסף".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x