$
שווקי חו"ל

פריגו איבדה 4% לאחר הפסד במאבק על תרופת אסטמה של טבע

הרשויות בארה"ב לא העניקו לחברת התרופות אישור לשווק עוד השנה משאף המהווה תרופה גנרית ל-PROAIR של החברה הישראלית, והמניה ירדה במסחר המאוחר; היקף המכירות של המוצר של טבע עמד על 130 מיליון דולר ברבעון הראשון

דרור רייך 13:2612.05.18

מניית חברת התרופות השנייה בגודלה בבורסת ת"א, פריגו, נפלה אתמול (ו') בשעות שלאחר המסחר בניו יורק ב-4%. הסיבה: משאף האסטמה של החברה לא יקבל אישור שיווק ממינהל המזון והתרופות האמריקאית (FDA) במהלך 2018 כפי שהעריכה בתחילה. מדובר במשאף שהוא למעשה תרופה גנרית של טבע, שעלתה ב-0.4% לאחר המסחר.

 

 

 

כתוצאה מכך, בפריגו מעריכים כעת כי הרווח השנתי למניה ייפגע בכ-9 שסנט בהשוואה לתחזית שסיפקה לרווח של 5.05 עד 5.45 דולר למניה. פריגו עדיין מצפה למכתב המלא מה-FDA המפרט את סיבות הדחייה.

 

 

מה דעתך על מניית פריגו (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

משאף האסטמה של פריגו הוא למעשה תרופה גנרית של ה-PROAIR של טבע שיכולה מצידה ליהנות מתקופה נוספת ללא תחרות. על פי דו"חות טבע, המכירות של ה-PROAIR עמדו על 130 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2018, עלייה של 7% לעומת הכנסות של 121 מיליון ברבעון הראשון של 2017.

 

פריגו פרסמה לפני מספר ימים את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של השנה מהם עולה כי ההכנסות עמדו על 1.2 מיליארד דולר, עלייה קטנה של 2% לעומת הרבעון המקביל, ובהתאם לצפי.

 

 

מנכ"ל פריגו, אווה רורהוף מנכ"ל פריגו, אווה רורהוף צילום: ויקיפדיה

 

בחלוקה על פי מגזרים, במגזר מוצרי הבריאות בארה"ב ההכנסות הסתכמו ב-602 מיליון דולר, צמיחה של 3.2% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. על פי החברה, הצמיחה נבעה בעיקר מההשקה של המותג הפרטי לנקסיום, ומגידול בהיקפי המכירות של הפורמולות לתינוקות ושל המוצרים לשפעת ולצינון. מנגד, חלה שחיקה בתחום המוצרים לחיות מחמד.

 

מגזר הבריאות באירופה רשם הכנסות של 401 מיליון דולר, ומדובר בשחיקה של 4.5% כתוצאה מהפסקת הסכמי הפצה לא רווחיים. בנטרול הפסקת הסכמי ההפצה וההשפעה החיובית של שערי החליפין, הפעילות צמחה בשיעור של 1.4% - בעיקר הודות להשקות חדשות בהיקף של 20 מיליון דולר.

 

 

 

במגזר התרופות הגנריות במרשם ירדו ההכנסות ב-1.5% לרמה של 214 מיליון דולר. הירידה נבעה בעיקר מירידת מחירים במוצרים קיימים ומהיקף מכירות נמוך מהצפי במוצרים חדשים. בשורה התחתונה דיווחה פריגו על רווח של 1.26 דולר למניה, מעל הציפיות בשוק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x