$
בורסת ת"א

אינדורמה התאילנדית - הרוכשת הצפויה של חברת אבגול

אינדורמה הוקמה בשנת 1994 והיא כיום אחת התעשניות המובילות בעולם בתחום הפטרוכימיים והצמר - החברה מהודו מנהלת מגעים מתקדמים ביותר לרכישת אבגול תמורת 1.4-1.2 מיליארד שקל

אורן פרוינד 13:5808.05.18

החברה התאילנדית  אינדורמה (Indorama Ventures) היא הרוכשת הצפויה של אבגול הישראלית: 'כלכליסט' דיווח הבוקר כי חברה מאסיה מנהלת מגעים מתקדמים ביותר לרכישת השליטה באבגול, לפי שווי של 1.4-1.2 מיליארד שקל.

  

תאגיד אינדורמה הוקם בשנת 1994 על ידי איש העסקים ההודי אלוקה לוהיה (Aloke Lohia). המטה של הקבוצה נמצא בבנגקוק שבתאילנד והיא נסחרת בבורסה בבנגקוק לפי שווי של 10 מיליארד דולר. עם זאת, מרבית חברי ההנהלה של אינדורמה הם מהודו, בדומה למייסד. 

 

הקבוצה פועלת פועל ב-75 אתרים ביותר מ-25 מדינות בעולם. את שנת 2017 סיכמה אינדורמה עם הכנסות של 8.4 מיליארד דולר ו-EBITDA של מיליארד דולר. הפעילות שלה מתפרסת על מגוון תחומי תעשייה, החל מטקסטיל, רכב, מוצרים לתינוקות וכריות אוויר לרכב. מניית החברה רשמה עליית ערך של כ-7% מתחילת השנה.

 

יצרנית הבדים הלא־ארוגים אבגול נשלטת על ידי הקרן הבריטית אתמבה (Ethemba Capital), שמחזיקה ב־50.8% מהון המניות של החברה. לאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות של בנק לאומי, מחזיקה ב־15% מהמניות וצפויה גם היא למכור את מניותיה בחברה במסגרת העסקה.

 

אלוקה לוהיה, מנכ"ל אינדורמה אלוקה לוהיה, מנכ"ל אינדורמה צילום: ויקיפדיה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x