$
בורסת ת"א

פריגו סיימה את הרבעון עם דוחות טובים, אבל בלי בשורה לעתיד

חברת הפארמה הציגה עלייה של 2% בהכנסות ל-1.2 מיליארד דולר, ורווח נקי שעלה על תחזיות השוק; אי.בי.אי: "חוששים מהיכולת של פריגו לשמר רווחיות גבוהה בתנאי השוק הנוכחיים"

דרור רייך 13:3308.05.18

חברת הפארמה הדואלית פריגו, השנייה בגודלה בבורסה של ת"א (אחרי טבע), דיווחה את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2018. מהדוחות עולה כי ההכנסות של פריגו ברבעון עמדו על 1.2 מיליארד דולר, עלייה קטנה של 2% לעומת הרבעון המקביל, ובהתאם לצפי.

בחלוקה על פי מגזרים, במגזר מוצרי הבריאות בארה"ב ההכנסות הסתכמו ב-602 מיליון דולר, צמיחה של 3.2% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. על פי החברה, הצמיחה נבעה בעיקר מההשקה של המותג הפרטי לנקסיום, ומגידול בהיקפי המכירות של הפורמולות לתינוקות ושל המוצרים לשפעת ולצינון. מנגד, הייתה שחיקה בתחום המוצרים לחיות מחמד.

מפעל פריגו מפעל פריגו

 

מה דעתך על מניית פריגו:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מגזר הבריאות באירופה רשם הכנסות של 401 מיליון דולר, מדובר בשחיקה של 4.5% כתוצאה מהפסקת הסכמי הפצה לא רווחיים. בנטרול הפסקת הסכמי ההפצה וההשפעה החיובית של שערי החליפין, הפעילות צמחה בשיעור של 1.4% - בעיקר הודות להשקות חדשות בהיקף של 20 מיליון דולר.

 

במגזר התרופות הגנריות במרשם ירדו ההכנסות ב-1.5% לרמה של 214 מיליון דולר. הירידה נבעה בעיקר מירידת מחירים במוצרים קיימים ומהיקף מכירות נמוך מהצפי במוצרים חדשים. בשורה התחתונה דיווחה פריגו על רווח של 1.26 דולר למניה, מעל הציפיות בשוק.

 

אין מנועי צמיחה ואין בשורה לעתיד

 

"מדובר בדוחות טובים באופן כללי, ללא הפתעה מהותית" הסביר סטיבן טפר, אנליסט פארמה וביומד בבית ההשקעות אי.בי.אי. "החברה מצדיקה פרמיה ומכפיל רווח גבוה מזה של המתחרות הגנריות הקלאסיות".

 

עם זאת, ציין טפר כי אינו רואה מנועי צמיחה משמעותיים לשנים הקרובות או בשורה משמעותית לעתיד, וכי הוא "חושש מהיכולת של החברה לשמר רווחיות גבוהה במגזר הגנרי בתנאי השוק הנוכחיים".

 

פריגו אישרה את התחזיות לשנת 2018 כולה שהציגה בתחילת השנה, וצופה הכנסות של 5.1-5 מיליארד דולר ורווח בטווח של 5.45-5.05 דולר למניה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x