$
בורסת ת"א

אבגול מאשרת את הפרסום ב'כלכליסט': מתנהלים מגעים למכירת החברה

לפי דיווח ששיגרה החברה לבורסה, בעלת השליטה הקרן הבריטית אתמבה ושותפת המיעוט לאומי פרטנרס מנהלות מו"מ עם צד שלישי על עסקת מכירה

חזי שטרנליכט 10:3908.05.18

חברת אבגולמאשרת את הדיווח הבלעדי שפורסם הבוקר ב'כלכליסט' על קיום מגעים למכירת החברה. בהודעה שמשגרת הבוקר אבגול לבורסה נאמר כי בעלת השליטה הקרן הבריטית אתמבה, המחזיקה ב-50.76% ממניות אבגול (באמצעות HFH International), לצד לאומי פרטנרס המחזיקה ב-14.96% מהמניות, מנהלות מגעים עם צד שלישי למכירת מלוא ההחזקות שלהן בחברה.  

לפי ההערכות בשוק המו"מ הוא בשלבים מתקדמים מאוד ותוצאותיו יתפרסמו בקרוב. 'כלכליסט' דיווח הבוקר כי יצרנית הבדים הלא ארוגים מנהלת מגעים מול חברה הודית לפי שווי של 1.2 עד 1.4 מיליארד שקל. הקרן הבריטית רכשה את השליטה באבגול (45%) לפני כ-6 שני, מידי דיוויד פדרמן ופטרוכימיים תמורת 107 מיליון דולר.

 

אבגול מייצרת בדים לא ארוגים שמשמשים בעיקר לחיתולים חד-פעמיים, אך גם לתחומים נוספים כגון תחבושות היגייניות לנשים ומגבונים. החברה נסחרת בבורסה מאז 2007 והיא פתחה את המסחר הבוקר בשווי שוק של כמיליארד שקל.

 

אבגול נוסדה כבר ב־1953, אבל רק ב־1988 החלה בייצור הבד הלא־ארוג. במהלך השנים היא רכשה מפעלי ייצור שונים, בין היתר באזור התעשייה בברקן, לצד אתרי ייצור בארה"ב ובמקומות נוספים בעולם. בחודש יולי מכרה אבגול את המפעל בברקן בעסקה שכללה את מכירת הקרקע והמבנים, אך לא את קווי הייצור המותקנים במפעל שנשארו בבעלותה. צעד זה נעשה כחלק מתכנון אסטרטגי להעברת פעילות הייצור של החברה מברקן למפעל בדימונה.

 

 

מפעל אבגול מפעל אבגול

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x