$
שווקי חו"ל

מלאנוקס קוראת לבעלי המניות להצביע באסיפה: "קולכם חשוב"

לקראת ההצבעה על הרכב הדירקטוריון ועל רקע המאבק עם סטארבורד, שלחה החברה מכתב שבו טענה שהיא מעוניינת ליישם את עיקרון מירב הקולות. לפי עיקרון זה, גם מועמדים שלא זכו ב־50% מהקולות יוכלו להיבחר, והמנדט יילקח מחברי הדירקטוריון

דרור רייך 07:4008.05.18

הסאגה בין קרן סטארבורד האקטיביסטית מניו יורק לחברת השבבים מלאנוקסמיקנעם נמצאת בפני נקודת רתיחה. הקרן, שרכשה כ־5 מיליון ממניות מלאנוקס והגיעה לאחזקה של כ־11% בחברה בנובמבר האחרון, מעוניינת לבצע כמה שינויים בדירקטוריון. סטארבורד אף הציעה תשעה מועמדים חדשים מטעמה, כולל זו של ג'פרי סמית' - חבר הנהלה, מנכ"ל ומנהל ההשקעות הראשי של הקרן. 

כעת, לקראת האסיפה הכללית המיוחדת של בעלי המניות במלאנוקס שנקבעה ל־24 במאי, החברה שלחה מכתב לבעלי המניות שבו היא מדגישה שהיא מעוניינת לשנות את שיטת הבחירה לדירקטוריון, כדי "ליישם ממשל תאגידי בסטנדרט הגבוה ביותר".

 

השינוי שמלאנוקס מציעה מתבטא בשני אופנים. הראשון הוא קבלת עיקרון מירב קולות. עד היום השיטה של בחירת הדירקטורים בחברה היתה ברוב של 50% מבעלי המניות. במידה שלא היו מספיק מועמדים שהגיעו ל־50%, מי שנבחרו לדירקטוריון עצמו היו מצביעים שאר ההרכב שלו. עיקרון מירב הקולות קובע שכל המועמדים יעמדו לבחירת הרוב, ודירקטוריון החברה יורכב מהמועמדים שקיבלו את מספר הקולות הגבוה ביותר. במקרה של מלאנוקס מדובר ב־20 מועמדים (תשעה של סטארבורד ועוד 11 שהציעה החברה), כך שהדירקטוריון החדש יורכב מהמועמדים שזכו למספר הקולות הגדול ביותר.

 

השינוי השני ליישום הממשל התאגידי בסטנדרט הגבוה ביותר על פי מלאנוקס הוא ייצוגי יותר - שימוש בכרטיסי הצבעה (Proxy Cards) אוניברסליים. אם ההצבעה היתה נערכת לפי המצב שהיה עד היום, בעלי המניות היו מקבלים שני כרטיסי הצבעה - אחד עם רשימת המועמדים של סטארבורד והשני עם השמות של מלאנוקס. השינוי המוצע הוא לאחד את כל שמות הדירקטורים לכרטיס הצבעה אחד.

 

"הקול שלכם חשוב כדי להבטיח שהרכב דירקטוריון מלאנוקס ישקף את כוונותיכם" מסבירה מלאנוקס במכתב. "הדירקטוריון וצוות ההנהלה ממשיכים לפעול במטרה להבטיח לבעלי המניות שלנו ערך מוסף".

 

בנוסף, מלאנוקס חזרה במכתב על תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2018, שהציגו על תוצאות שיא רבעוניות ואף עדכון של התחזית ל־2018 כלפי מעלה. "תוצאות הרווח החזקות של מלאנוקס ברבעון הראשון ל־2018 נבעו מביצוע מוצלח של אסטרטגיית הצמיחה שלה", ציינה החברה במכתב.

 

הכנסות מלאנוקס ברבעון הראשון היו 251 מיליון דולר, לעומת 188.7 מיליון דולר ברבעון המקביל ב־2017 – צמיחה של 33%. מלאנוקס עקפה את תחזיות האנליסטים שעמדו על 244 מיליון דולר.הרווח התפעולי עמד על 52.1 מיליון דולר - 20.8% מההכנסות, לעומת 15.7 מיליון דולר, או 8.3% מההכנסות ברבעון הראשון 2017. בשורה התחתונה רשמה מלאנוקס רווח נקי של 51.4 מיליון דולר, לאחר 14.7 מיליון דולר ברבעון המקביל – ומעל צפי האנליסטים שהיה 44 מיליון דולר. הרווח הנקי למניה היה 98 סנט, גם כאן מעל הצפי - 85 סנט למניה.מלאנוקס צופה כעת הכנסות של 1.03–1.05 מיליארד דולר ל־2018 כולה, עם רווחיות תפעולית של 21%–22%.

 

 

אייל ולדמן מנכ"ל ומייסד מלאנוקס אייל ולדמן מנכ"ל ומייסד מלאנוקס צילום: Omer Moshe T@L

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x