$
שווקי חו"ל

ביל גייטס: "הייתי מהמר בשורט נגד הביטקוין"

מייסד מיקרוסופט - המבקר במפגש השנתי של ברקשייר באומהה - אמר בראיון ל-CNBC כי "הביטקוין לא מייצר כלום, זוהי השקעת פתיים טהורה". גייטס הוא חבר דירקטוריון ברקשייר של וורן באפט, שחזר וחבט במטבע במהלך המפגש: "זהו רעל עכברים"

שירות כלכליסט 18:2707.05.18

מייסד מיקרוסופט ביל גייטס אומר שאם צריך היה להמר - היה מהמר נגד הביטקוין. "בתור סוג של נכס, הוא לא מייצר כלום אז לא הייתי מצפה שיעלה עוד. הוא סוג של 'השקעת פתיים' טהורה - זה נכון שהייתי מהמר נגדו אם הייתה דרך קלה לעשות זאת" אמר גייטס בראיון ל-CNBC.   

"ביטקוין והצעות מטבע ראשוניות (ICO) הם כמה מהדברים הספקולטיביים המופרעים ביותר", אמר עוד גייטס, שסיפר כי פעם קיבל ממישהו כמה מטבעות ביטקוין ליום ההולדת שלו אבל הוא מכר אותם כמה שנים מאוחר יותר.

 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

לפי חברת המחקר הפיננסי Autonomous Next, מאז 2016 גויסו ב"הצעות מטבע ראשוניות" (הנפקות שבהן מקבל המשקיע מטבעות קריפטו במקום מניות) סכום של 9.8 מיליארד דולר. מאז רמות השיא שרשם הביטקוין בחודש דצמבר, סביב 19 אלף דולר, נחתך מחירו ביותר מ-50% והוא נסחר היום בסביבת 9,300 דולר.

 

עם זאת, כמו מבקרים רבים של נסיקת הערך במטבעות הקריפטוגרפיים, גייטס אמר גם שלטכנולוגיה שבבסיסם, הבלוקצ'יין, יש מספר יתרונות. בלוקצ'יין מחסל את הצורך במתווך, כמו בנק, כדי ליצור במהירות תיעוד נצחי ומאובטח לעסקה בין שני צדדים. ביטקוין הוא היישום הראשון של טכנולוגיית הבלוקצ'יין, וחברות שונות חוקרות את הדרכים האפשריות לשימוש בטכנולוגיה הזאת בניהול שרשראות אספקה, מסחר, ותחומים נוספים.

 

גייטס נמצא בדירקטוריון ברקשייר האת'וויי של וורן באפט ואמר את הדברים מאומהה, שם נערכת פגישת בעלי המניות השנתית של החברה. המשקיע המיליארדר באפט ושותפו הותיק צ'רלי מאנגר (Charlie Munger), דיברו בפני עשרות אלפי המשתתפים על מגוון רחב של נושאים, ביניהם על הביטקוין, אותו כינו "רעל עכברים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x