שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

נמלי ישראל השלימה גיוס חוב ראשון בתולדותיה - בהיקף של 2.5 מיליארד שקל

בשלב המוסדי נרשמו ביקושים של 5.1 מיליארד שקל. הכסף אמור לממן כשליש מעלות בניית הנמלים החדשים והפרטיים שצפויים להיפתח בתחילת העשור הבא באשדוד ובחיפה

ליאור גוטמן 22:2806.05.18

חברת נמלי ישראל (חנ"י) השלימה הערב את השלב המוסדי בגיוס החוב הראשון בתולדות החברה. לפי חנ"י, סך הביקושים נאמד ביותר מ-5 מיליארד שקל. טרם הגיוס זכתה החברה לדרוג Aa1 על ידי מידרוג. הכסף שייכנס לקופת החברה אמור לממן כשליש מעלות בניית הנמלים החדשים והפרטיים שיפתחו בתחילת העשור הבא באשדוד ובחיפה.

 

הכסף גויס בשלוש סדרות אג"ח: הסדרה הראשונה בהיקף של כ-1.5 מיליארד שקל בריבית קבועה, צמודה למדד המחירים לצרכן, שתיפרע עד לשנת 2026; הסדרה השנייה בהיקף של כמיליארד שקל בריבית קבועה ושקלית אשר תיפרע עד לשנת 2024; הסדרה השלישית בהיקף של כ-200 מיליון שקל בריבית קבועה צמודה למדד המחירים לצרכן, אשר תיפרע בשיעורים עד לשנת 2031.

 

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ אמר: "הושלמה אבן דרך משמעותית בחזון. הסכום שגויס יסייע לחברת נמלי ישראל לבנות את נמל הדרום ונמל המפרץ מבלי להשתמש בתקציב המדינה". שלמה ברימן, מנכ"ל חברת נמלי ישראל, הוסיף שזהו גיוס אגרות החוב הראשון בקרב חברות ממשלתיות בענף הנמלים.

נמל חיפה נמל חיפה צילום: גיל נחושתן

 

 

תשקיף חנ"י ששימש עוגן לגיוס החוב התבסס על נתוני החברה לסוף 2017. הכנסות החברה בשנה שעברה הסתכמו בכ-937 מיליון שקל - עלייה של כ-10% ביחס להכנסות ב-2016. הרווח התפעולי השנתי הסתכם בכ-564 מיליון שקל, זינוק של כ-46% ביחס לרווח התפעולי של החברה בשנת 2016 ואילו הרווח הנקי שנרשם בשנה החולפת עמד על 361 מיליון שקל, עליה של כ-47% בהשוואה לשנת 2016.

 

הנפקת האג"ח הובלה בחברת נמלי ישראל על ידי סמנכ"ל הכספים טיקו גדות וראש אגף כספים גיא שטיינברג, יחד עם היועצת המשפטית עו"ד יעל מיטס, בשיתוף רשות החברות הממשלתיות - לירון זינגר הריס, משרדי התחבורה והאוצר ויועץ ההנפקה של החברה, אייל ידווב. חנ"י מיוצגת על ידי משרד עוה"ד גרוניצקי ושות' בהובלת עו"ד שרון ורקר שגיא. ההנפקה התבצעה על ידי אוריון חיתום והנפקות בשיתוף דיסקונט חיתום ולידר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x