$
בורסת ת"א

אלשטיין בעסקת החלף נוספת - צד ג' רכש מניות דסק"ש ב-50 מיליון שקל

המניות נרכשו מחוץ לבורסה מגורם לא ידוע ובוצעו באמצעות גורם בנקאי - אי.די.בי לא תהיה בעלת זכויות במניות והיא תוכל רק להינות מעלייה בערכן בשנה הקרובה

גולן חזני 14:1706.05.18

אדוארו אלשטיין משתמש שוב בעיסקאות סוואפ (החלף), כדי להתמודד עם מגבלות חוק הריכוזיות. אי.די.בי פיתוח שבבעלות דולפין של אלשטיין הודיעה לפני שעה קלה כי

התקשרה בהסכם אקוויטי סוואפ במסגרתו צד ג' שזהותו אינו ידועה רכש 4.926 מיליון מניות של החבה הבת דיסקונט השקעות שנסחרת בבורסה תמורת 50 מיליון שקל. 

הרכישות בוצעו באמצעות גורם בנקאי (בדומה לאופן שבו אי.די.בי מוכרת מנות של 5% של מניות כלל ביטוח מדי ארבעה חודשים בהוראת רשות שוק ההון).

 

לאי.די.בי לא תהיינה זכויות כלשהן לגבי המניות הנרכשות והיא תוכל רק ליהנות מעלייה בערכן, אם תהיה כזו תוך שנה - או לשלם את ההפרש למוסד הבנקאי במקרה שהמחיר של המניה בעוד שנה יהיה נמוך יותר. לאי.די.בי יש אופציה להאריך את התקופה בשנה נוספת - וכן היא זכאית לסיים את עיסקת ההחלף בכל עת. אי.די.בי תשעבד לטובת המוסד הבנקאי סכום של 50 מיליון שקל.

 

לפי חוק הריכוזיות לא יכולה אי.די.בי להחזיק בדסק"ש, שכו בכך היא נחשבת לשכבה רביעית בפירמידת אי.די.בי. בנובמבר האחרון מכרה אי.די.בי את השליטה בדסק"ש (68%) לחברה פרטית של אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי, על מנת לעמוד בהוראות חוק הריכוזיות. העיסקה עוררה ביקורת בזמנו מאחר שנתפסה כסוג של מעקף לחוק.

 

אדוארדו אלשטיין אדוארדו אלשטיין צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x