$
שווקי חו"ל

דויטשה בנק סוגר את משרדיו ביוסטון ומפטר 70 בנקאי השקעות

תחת המנכ"ל החדש כריסטיאן סואינג שמונה לפני חודש, בנק ההשקעות הגדול בגרמניה חותך משרות כדי לצמצם בעלויות

שירות כלכליסט 19:4804.05.18

דויטשה בנק הגרמני מצמצם עלויות: לפי דיווח במרקטווץ', בנק ההשקעות יסגור את המשרד שלו בעיר יוסטון בארה"ב ויפטר כ-70 בנקאי השקעות המתמקדים בעיקר בייעוץ לחברות נפט וגז - כך לפי גורמים המכירים את הנושא ומזכר פנימי לעובדים.

 

בחודש שעבר מונה מנכ"ל חדש לבנק ההשקעות הגרמני - כריסטיאן סואינג. סואינג מחליף את ג'ון קריין שעוזב לאחר 3 שנות כהונה. ההודעה הרשמית על מינויו של סואינג למנכ"ל הבנק הגדול בגרמניה הגיעה לאחר תקופה ממושכת של שמועות ודיווחים על כוונת הבנק לפטר את קריין.

 

בעיתונות העולמית דווח שאת מהלך ההחלפה הוביל יו"ר הבנק פול אכלייטנר (Paul Achleitner), לנוכח משבר אמון חריף שהתפתח בינו לבין המנכ"ל הבריטי, על רקע אי שביעות רצון מצד הדירקטוריון מהביצועים של דויטשה ומהצפי להמשך הדרך.

מימין: המנכ"ל הנכנס כריסטיאן סואינג והמנכ"ל היוצא ג'ון קריין מימין: המנכ"ל הנכנס כריסטיאן סואינג והמנכ"ל היוצא ג'ון קריין צילום: בלומברג

 

זו הפעם השלישית בתוך 6 שנים שדויטשה בנק מחליף את העומד בראשו. קריין מונה למנכ"ל דויטשה לפני פחות משלוש שנים, ביולי 2015, במטרה להשיב את הבנק לדרך המלך. קריין החליף את שני המנכ"לים המשותפים יורגן פיטשן ואנשו ג'יין, שמונו בעצמם רק שלוש שנים קודם לכן והודחו בשל שורה של שערוריות ותוצאות כספיות חלשות. בשלב ראשון כיהן קריין כמנכ"ל משותף לצידו של פיטשן, כסוג של חפיפה, עד לפרישתו המלאה של האחרון במאי 2016 - מאז מוביל קריין לבדו את הבנק כמנכ"ל.

 

בתחילת חודש פברואר פרסם דויטשה בנק דוח מסכם מאכזב של הרבעון הרביעי. הפסדי הבנק התרחבו לסכום של 2.2 מיליארד יורו, לעומת הפסד של 1.89 מיליארד יורו ברבעון המקביל, וכאשר התחזיות עמדו על הפסד קטן בהרבה של 1.25 מיליארד יורו. בסיכום שנת 2017 רשם הבנק הגרמני הפסד של 497 מיליון יורו, גם במקרה זה גרוע מהצפי שעמד על הפסד של 290 מיליון יורו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x