$
שווקי חו"ל

חברת WeWork גייסה 700 מיליון דולר בריבית של 7.875%

חברת חללי העבודה המשותפים של אדם נוימן רצתה לגייס בתחילה 500 מיליון דולר באג"ח אולם העלתה את הגיוס ב-200 מיליון דולר. מוקדם יותר השבוע פורסם בבלומברג כי החברה הפסידה כמעט מיליארד דולר בשנה שעברה

שירות כלכליסט 11:5127.04.18

ווי וורק (WeWork) גייסה 700 מיליון דולר במכירת אג"ח למשקיעים בארה"ב, המפגינים עצבנות נוכח הכניסה לשוק האג"ח של עוד סטארט-אפ עם תזרים מזומנים בלתי-יציב.

 

החברה מניו יורק, הפועלת בתחום חללי העבודה המשותפים, תכננה בתחילה לגייס 500 מיליון דולר, אולם הצליחה לגייס עוד 200 מיליון דולר באג"ח ל-7 שנים הנושאות ריבית של 7.875%. בנק ג'יי פי מורגן צ'ייס ייעץ לווי וורק במכירת האג"ח.

 

החברה של אדם ניומן (Adam Neumann), שביטלה לפני כשבועיים וחצי את גיוס החוב בארץ, הכפילה את הכנסותיה בשנה שעברה ל-886 מיליון דולר, עם 244 מיליון דולר במזומן, והוציאה 1.5 מיליארד דולר על השקעות. עם זאת, החברה גם רשמה הפסד של 934 מיליון דולר אשתקד ומחזיקה בהתחייבויות לשכר דירה בסך 18 מיליארד דולר.

אדם נוימן, WeWork אדם נוימן, WeWork צילום: Agustin Munoz

 

 

מסמכי הגיוס מעניקים הצצה ציבורית נדירה לנתונים הפיננסיים של החברה. היכן שהיו כאלו שהביעו חששות לגבי תזרים המזומנים השלילי של החברה, נכסיה המועטים ו-5 מיליארד הדולר לפחות שיש לה בהתחייבויות לשכר דירה עד 2022, הרי שהמשקיעים בכל זאת נמשכו לריבית הגבוהה ולדירוג אשראי B של החברה.

 

עם שווי מוערך של כ-20 מיליארד דולר, בתוספת חיזוק מצד סופטבנק (Softbank) של 4 מיליארד דולר, מחפשת WeWork הזדמנויות להרחבת פורטפוליו חללי העבודה הגלובליים שלה, ובכלל זה רכישה של מתחם משרדים בלונדון תמורת 810 מיליון דולר ורכישת הסטארט-אפ הסיני מהתחום, ניֶיקֶד הָאבּ (Naked Hub) החודש, תמורת 400 מיליון דולר.

 

הגיוס מגיע בעוד Wework משקיעה מאמץ להדוף תחרות מצד יריבות בתחום המתאפיין בחסמי כניסה נמוכים. נוטל (Knotel) - מפעילה נוספת של חללי עבודה גמישים - גייסה החודש 70 מיליון דולר בסבב גיוס שני, ושוויה המוערך הוא 500 מיליון דולר. לחברה חוזי ליסינג על 102,193 מטרים רבועים בניו יורק, בסן פרנסיסקו ובלונדון, והיא מצפה להכפיל את גודלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x