$
שווקי חו"ל

ג'ף בזוס התעשר אתמול ב-12 מיליארד דולר‎

מניית אמזון זינקה ב-6.3% במסחר המאוחר אמש, לאחר דוחות מצוינים לרבעון הראשון וגידול בהכנסות ל-51 מיליארד דולר - והאיש העשיר בעולם שעומד בראש החברה הגדיל את הונו ל-134 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 10:4127.04.18

ג'ף בזוס - האיש העשיר בעולם - התעשר עוד יותר אתמול (ה').

 

מייסד אמזון הוסיף 12 מיליארד דולר להונו לאחר שמניותיה של אמזון זינקו ב-6.3% ל-1,614 דולר למניה במסחר המורחב בניו יורק. זאת בנוסף לעלייה של 4% שרשמו המניות במהלך יום המסחר הרגיל, בעקבות תוצאותיה הרבעוניות של אמזון, שעקפו את תחזיות וול סטריט. עליות אלו מביאות את שוויו הנקי של בזוס ל-134 מיליארד דולר. כך על פי דירוג המיליארדרים של בלומברג.

 

ג'ף בזוס, בראש טבלת המיליארדרים של בלומברג ג'ף בזוס, בראש טבלת המיליארדרים של בלומברג צילום: גטי אימג'ס

 

 

החברה דיווחה על זינוק אדיר ברווחים ביחס לשנה שעברה. הרווח הנקי עמד על כ-1.6 מיליארד דולר לעומת 724 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. גם הכנסותיה של החברה זינקו בכ-43% ביחס לתקופה המקבילה שנה שעברה ועמדו על כ-51 מיליארד דולר לעומת 35.7 מיליארד דולר.

 

מה דעתך על מניית AMAZON:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

המספרים היכו שוק על ירך את תחזיות האנליסטים שציפו להכנסות נמוכות בכ-1.1 מיליארד דולר. המניה של ענקית האינטרנט זינקה במסחר המאוחר בכ-7%. הכנסותיה שכוללות את עסקי הול פודס שאותה רכשה בסוף השנה שעברה סייעו למכירות בארה"ב שזינקו ב-46% ביחס לשנה שעברה ועמדו על כ-30.7 מיליארד דולר, גם המכירות בעולם הציגו מספרים דומים ועמדו על כ-14.8 מיליארד דולר, עלייה של 34%.

צוקרברג. במקום החמישי בטבלה צוקרברג. במקום החמישי בטבלה צילום: רויטרס

  

השבוע שחלף היה סוער במיוחד לעשירי ענף הטכנולוגיה בארה"ב. ביום ה', גרמה חברת אלפבית (Alphabet) לחששות בקרב המשקיעים כשתוצאות הרבעון הראשון של חברת-האם של גוגל הציתו חששות לגבי אפשרות למסע רכישות מצד אלפבית. חששות אלו דחפו לירידות את מניותיהן של אמזון, פייסבוק ונטפליקס. באותו היום הפסיד בזוס 4.6 מיליארד דולר ולארי פייג' וסרגי ברין של אלפבית איבדו כל אחד 2 מיליארד דולר.

 

מייסד פייסבוק מארק צוקרברג, שראה את הונו צונח ב-2.5 מיליארד דולר ביום ג', זכה להקלה ביום ה' כשהונו טיפס ב-5.8 מיליארד דולר - יום לאחר שהרשת החברתית פרסמה תוצאות טובות מהצפוי לרבעון הראשון. צוקרברג עקף את אמנסיו אורטגה הספרדי ועבר למקום 5 בדירוג העושר הגלובלי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x