$
שווקי חו"ל

אמזון הכתה את התחזיות: הכנסות הרבעון הראשון זינקו ל-51 מיליארד דולר

מניית ענקית הסחר המקוון מזנקת ב-6% במסחר המאוחר לאחר תוצאות הרבעון הארשון של 2018: ההכנסות זינקו ב-43% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, הרווח הנקי עמד על כ-1.6 מיליארד דולר לעומת 724 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד

רפאל קאהאן 23:4426.04.18

אמזון פרסמה את הדוחות לרבעון הראשון של 2018 ולפי תוצאותיהם ג'ף בזוס יכול להיות יותר ממרוצה. החברה דיווחה על זינוק אדיר ברווחים ביחס לשנה שעברה. הרווח הנקי עמד על כ-1.6 מיליארד דולר לעומת 724 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. גם הכנסותיה של החברה זינקו בכ-43% ביחס לתקופה המקבילה שנה שעברה ועמדו על כ-51 מיליארד דולר לעומת 35.7 מיליארד דולר.

 

המספרים היכו שוק על ירך את תחזיות האנליסטים שציפו להכנסות נמוכות בכ-1.1 מיליארד דולר. המניה של ענקית האינטרנט זינקה במסחר המאוחר בכ-7%. הכנסותיה שכוללות את עסקי הול פודס שאותה רכשה בסוף השנה שעברה סייעו למכירות בארה"ב שזינקו ב-46% ביחס לשנה שעברה ועמדו על כ-30.7 מיליארד דולר, גם המכירות בעולם הציגו מספרים דומים ועמדו על כ-14.8 מיליארד דולר, עלייה של 34%.

מה דעתך על מניית AMAZON:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

עסקי הענן של אמזון, AWS, גם הם הציגו מספרים מרשימים ועמדו על כ-5.44 מיליארד דולר עם רווח תפעולי של כ-1.4 מיליארד דולר. מדובר על זינוק של 49% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. AWS ממשיכה להוות את עיקר הרווח של החברה ומייצגת כ-73% ממנו. ג'ף בזוס מסר שעסקי הענן נהנו מיתרון של 7 שנים ביחס למתחרים.

 

אמזון הציגה גם את ציפיותיה להכנסות הרבעון הקרוב ואלה עמדו על בין 51 ל-54 מיליארד דולר. מספרים אלה עומדים בקנה אחד עם ציפיות האנליסטים שעומדות על כ-52.2 מיליארד דולר. החברה מצפה לרווח תפעולי של בין 1.1 ל-1.9 מיליארד דולר יותר מפי 2 ביחס לשנה שעברה. אמזון גם ציינה שכל שירותיה עומדים בתקני ה-GDPR (תקנות ההגנה על הפרטיות) האירופים שייכנסו לתוקף בחודש הקרוב.

 

 

מייסד אמזון ג'ף בזוס מייסד אמזון ג'ף בזוס צילום: רויטרס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x