$
בורסת ת"א

החורף האירופי פגע בתוצאות אדמה: ירידה של 28% ברווח הרבעוני

לנוכח דחייה ברכישות מצד החקלאים באירופה והגנות מטבע שלא הוכיחו את עצמן - אדמה סוגרת את הרבעון הראשון ברווח נקי של 110 מיליון דולר. המכירות באירופה ירדו ב-5.4% - כלל הפעילות צמחה ב-11% וחצתה לראשונה את המיליארד דולר

חזי שטרנליכט 17:0026.04.18

החורף האירופי הארוך פגע בתוצאות חברת האגרו-כימיה אדמה, בעיקר לנוכח הדחייה בהצטיידות במוצרי ההדברה שלה מצד חקלאים ביבשת. דחייה זו גוררת בין היתר עלייה במלאים של אדמה במרכזי ההפצה ביבשת.  

מכירות אדמה באירופה ירדו ב-5.4% ברבעון הראשון של 2018 – במונחים דולריים עומדת הירידה על 1.7%. בסיכום כלל הפעילות מציגה החברה הישראלית-סינית צמיחה של 10.9% בהכנסות וחוצה לראשונה את סף המיליארד דולר, עם 1.02 מיליארד דולר בשורה העליונה של הדוח. שיעור הרווחיות הגולמית ירד ל-34.5%, לעומת 35.8% ברבעון המקביל.

 

הרווח התפעולי בשלושת החודשים הראשונים של השנה עמד על 137 מיליון דולר, ירידה של 4.8% ביחס לרבעון המקביל. בשורה התחתונה רושמת אדמה נפילה של 28.2% ברווח הנקי, לסכום של 85 מיליון דולר, בהשוואה ל-118 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 

הנסיגה החדה בשורת הרווח נובעת משתי סיבות – סיבה אחת היא הגנות מטבע שלקחה אדמה בשנה שעברה לשנה קדימה, שלא לקחו בחשבון אפשרות של חורף ארוך במיוחד באירופה. בניכוי השפעת הגנות מטבע היתה אדמה מציגה רווח נקי של 110 מיליון דולר. סיבה שנייה לנוגעת לנטרול הנדרש של מכירות רישיונות באירופה, לצורך העיסקה שבה רכשה כימצ'יינה, בעלת השליטה באדמה, את המתחרה סינג'נטה. ללא הנטרול היה הרווח הנקי של אדמה גבוה הרבה יותר – 319.6 מיליון דולר.

 

אדמה (לשעבר מכתשים אגן) פועלת כיום כחברה ממוזגת, לאחר חיבור בינה לבין סנונדה הסינית, חברה בל של כימצ'יינה. בחברה ציינו כי הם מצפים להתאוששות ברבעון השני, אף שחלק מההשפעות של רכישות הגנות מטבע עדיין יורגשו. המנכ"ל חן ליכטנשטיין ציין לאחר פרסום התוצאות כי אדמה רשמה צמיחה חזקה ביבשת אמריקה (בצפון ובדרום, בסין, הודו ואסיה-פסיפיק, "אשר פיצתה על האיחור בתחילת העונה באירופה".

 

חן ליכטנשטיין חן ליכטנשטיין צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x