שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

זינוק של 57% ברווחי קרדיט סוויס לשיא של 3 שנים

הבנק סיים את הרבעון הראשון ברווח לפני מס של 1.1 מיליארד פרנק שוויצרי, 100 מיליון פרק מעל התחזיות בשוק. הרווח הנקי טיפס ב-16% - עלייה רבעונית שישית ברציפות

שירות כלכליסט 09:2025.04.18

קרדיט סוויס סוגר רבעון עם עלייה בשורה העליונה ובשורה התחתונה של הדוחות - ובשני המקרים מתעלה על תחזיות השוק. בכך מסכם הבנק בתוצאות מעודדות שלוש שנים דרמטיות שבהן שינה את פניו, תחת הנהגתו של המנכ"ל טידג'אן תיאם (Tidjane Thiam).  

הבנק השוויצרי סיים את הרבעון הראשון עם עלייה של 16% ברווח הנקי ל-694 מיליון פרנק שוויצרי (707 מיליון דולר), מעל צפי האנליסטים שעמד על 654-653 מיליון פרנק. זהו רבעון שישי ברציפות שבו מציג קרדיט סוויס עלייה בשורת הרווח הנקי.

 

הרווח לפני מס זינק ב-57% ל-1.1 מיליארד פרנק שוויצרי, גם במקרה זה מעל הצפי שעמד על 1 מיליארד פרנק . נתון זה של רווח לפני מס הוא הגבוה ביותר שנרשם לבנק ב-11 הרבעונים האחרונים.

 

בשורה העליונה רושם קרדיט סוויס הכנסות של 5.64 מיליארד פרנק שוויצרי, בהשוואה ל-5.54 מיליארד פרנק ברבעון המקביל - האנליסטים צפו לבנק 5.49 מיליארד פרנק שוויצרי בשורת ההכנסות.

 

"עם תוצאות הרבעון הראשון אנו רושמים התחלה טובה של השנה השלישית והאחרונה של תוכנית השינוי המבני. אנו מצפים להמשיך הדרך מתוך ביטחון במודל העסקי החדש שלנו וביכולת ההוצאה לפועל שיש לבנק". אמר המנכ"ל תיאם. 

 

תיאם מונה למנכ"ל הבנק השוויצרי בשנת 2014 ולאחר כמה חודשים בתפקיד הוביל תוכנית לשינוי מבני בבנק, שכללה בין היתר חיזוק והרחבת עסקי ניהול הנכסים על חשבון בנקאות השקעות. כמו כן דחף תיאם להסדרים מהירים בכל התביעות והחקירות שעמדו בשעתו נגד הבנק - רובן בעקבות התנהלותו בתקופה שהובילה למשבר הפיננסי.

 

שלשום דיווח המתחרה המקומי UBS על עלייה של 19% ברווח הנקי ל-1.51 מיליארד פרנק שוויצרי (1.55 מיליארד דולר). הרווח לפני מס עמד על 7.70 מיליארד דולר פרנק שוויצרי, לעומת 7.53 מיליארד פרנק ברבעון המקביל.

 

טידג'אן תיאם מנכ"ל קרדיט סוויס טידג'אן תיאם מנכ"ל קרדיט סוויס צילום: איי אף פי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x