שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

כישלון לקבוצת דלק: נדחתה הצעת הרכש לדלק אנרגיה

רק 5.3% מבעלי המניות בדלק אנרגיה נענו להצעה - כשהמינימום הנדרש להשלמה עמד על כ-7%; ההצעה האחרונה כללה רכיב מזומן של 703.64 שקלים עבור כל מניה, לצד 45 יח' השתתפות בדלק קידוחים ו-0.8% מניית דלק

מיקי גרינפלד 19:1812.04.18

נכשלה הצעת הרכש של קבוצת דלק לדלק אנרגיה: להצעה נענו בעלי מניות המחזיקים בכ-271,531 מניות דלק אנרגיה, נתח של 5.28% - שיעור נמוך מדי שאינו מאפשר את השלמה.  

קבוצת דלקשביקשה להפוך את דלק אנרגיהלחברה פרטית הגישה את ההצעה למחזיקים ב-11.77% ממניותיה והיא נדרשה להיענות של בעלי המניות המחזיקים בנתח של 7% לפחות - שיעור שהיה מאפשר לה לכפות את קבלת ההצעה על יתר המשתתפים.

 

מה דעתך על מניית דלק קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
89% 0% 11%

כאמור, דלק לא הצליחה להשיג את המינימום הנדרש ובכך היא רושמת ניסיון כושל נוסף למחוק את דלק אנרגיה, לאחר שגם הצעות רכש קודמות שפרסמה בשנים האחרונות לא זכו להיענות של המינימום הנדרש. 

 

דלק פרסמה את ההצעה הנוכחית בחודש מרץ ושיפרה אותהבעדכון שהוציאה בתחילת השבוע. ההצעה המעודכנת כללה תשלום מזומן של 703.64 שקלים עבור מניה, שיפור של כ-10.6% בהשוואה להצעה הקודמת שעמדה על 636.4 שקלים למניה. שני הרכיבים הנוספים של ההצעה נותרו ללא שינוי - 45 יחידות השתתפות בדלק קידוחים ו-0.85 מניות רגילות של קבוצת דלק.

 

המהלך של הצעת הרכש, כך ציינה דלק, הוא חלק מהאסטרטגיה העסקית של הקבוצה המעוניינת לפשט את מבנה ההחזקות של הקבוצה, כחלק מההיערכות לביצוע הנפקה אפשרית בחו"ל של פעילות האנרגיה.

 

 

יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x