$
בורסת ת"א

פרוטרום מאשרת חשיפת "כלכליסט": "מזמן לזמן מקיימת שיחות - גם על מיזוג או רכישה"

חברת הטעמים שיגרה לבורסה תגובה לידיעה שפורסמה הבוקר ב"כלכליסט", לפיה שני גופים בינלאומיים הביעו עניין באפשרות לרכישתה; "לא גובשו הסכמות בדבר עסקה"

גולן חזני 10:4611.04.18

פרוטרוםמאשרת הבוקר (ד') בדיווח לבורסה את חשיפת "כלכליסט" בדבר העניין שהביעו גופים בינלאומיים ברכישה אפשרית של החברה.  

בהודעת פרוטרום נאמר: "החברה מבקשת להבהיר כי מזמן לזמן היא בוחנת ומקיימת שיחות בדבר אפשרות ביצועם של מהלכים אסטרטגיים, לרבות בדרך של מיזוג או רכישה. יודגש כי לא גובשו כל הסכמות בין החברה לצד כלשהו בדבר עסקה ואין כל ודאות כי שיחות כאמור יובילו להסכמות בדבר עסקה או מה יהיו תנאיה והחברה ממשיכה להיות ממוקדת בהשגת יעדיה העסקיים".

 

"כלכליסט" דיווח הבוקר כי שני גופים בינלאומיים פנו באחרונה לחברת תמציות הטעם והריח הישראלית ובדקו מולה אפשרויות לרכישתה. ככל הנראה, אחד הגופים שהתעניינו ברכישת פרוטרום היא החברה האמריקאית הבינלאומית IFF, הנחשבת לשנייה בגודלה בעולם בתחום תמציות הטעם והריח. IFF נסחרת בבורסת ניו יורק בשווי של קרוב ל־11 מיליארד דולר. החברה צפויה לפתוח במגעים לרכישה בשבועות הקרובים.

  

פרוטרום נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי של כ־19 מיליארד שקל, שהם כ־5.5 מיליארד דולר. בהתאם, עסקה לרכישתה צפויה להתבצע לפי שווי של 6‑6.5 מיליארד דולר. מכיוון שפרוטרום היא חברה ציבורית, היא מחויבת לדווח על כל הצעה רשמית שתקבל. אלא שבעסקאות מסוג זה, הצעה רשמית מגיעה לרוב רק לאחר מגעים מקדימים והבנות ראשוניות בין הצדדים.

 

IFF היא החברה השניה בגודלה בעולם בתחום, אחרי ג'יוודאן השוייצרית. אם תרכוש את פרוטרום, היא תהפוך בכך לחברה הגדולה בעולם בתחומה. עם זאת, השווי שלפיו פרוטרום נסחרת הוא כמחצית מגודלה של IFF. לכן, עסקה כזו תהיה ככל הנראה מלווה במניות ובמזומן. 

 

אורי יהודאי אורי יהודאי צילום: אוראל כהן

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x