$
שווקי חו"ל

דיווח בגרמניה: מנכ"ל פולקסווגן מתיאס מולר בדרך החוצה

לפי פרסום בעיתון היומי הנדלסבלאט, ענקית הרכב הגרמנית צפויה להודיע כבר ביום שישי על פרישתו של מולר - ועל מינויו של מנהל המותג בחברה הרברס דיאס למנכ"ל הבא

מיקי גרינפלד 16:4910.04.18

האיש החזק בקבוצת פולקסווגן המנכ"ל מתיאס מולר (Matthias Mueller) בדרך החוצה - כך מדווח היום העיתון הגרמני היומי הנדלסבלאט (Handelsblatt), המצטט מקורות בחברה. פולקסווגן מתכוונת למנות לתפקיד המנכ"ל הבא שלה את מנהל תחום המותג בחברה, הרברט דיאס (Herbert Diess).  

ההודעה על פרישתו של מולר והמינוי החש צפויה לצאת ביום שישי, לאחר התכנסות מועצת המנהלים של פולקסווגן.

 

החברה עצמה לא אישרה את הדיווח אך בעדכון שפרסמה אתמול נאמר כי היא היא בוחנת שינויים מבניים בחברה, שעשויים לכלול שינויים פרסונאליים במועצת המנהלים שלה.

 

מתיאס מולר מתיאס מולר צילום: איי פי

 

 

מולר (65) ההתמנה לתפקיד מנכ"ל פולקסווגן בספטמבר 2015, בעיצומה של פרשת דיזלגייט והוא למעשה חילץ אותה מהמשבר והחזיר אותה לרווחיות. הוא החליף את המנכ"ל מרטין וינטרקורן, שהואשם בגרמניה כבעל אחריות ישירה על מחדלי החברה בפרשה. בספטמבר 2015 הודתה פולקסווגן כי התקינה תוכנות זיוף במכוניות הדיזל שלה - ההודאה הובילה למחיקת מיליארדי יורו משווי השוק שלה ואילצה את וינטרקורן להתפטר.

 

מולר הגיע לקבוצת פולקסווגן ב-2007 לאחר קריירה ארוכה במתחרה אאודי. החל משנת 2010 הוא מכהן כמנכ"ל יצרנית מכוניות היוקרה פורשה שבבעלות פולקסווגן, ולנוכח הדיווח של היומון הגרמני לא ברור האם ימשיך בתפקיד זה. 

 

את שנת 2017 סיימה פולקסווגן במקום השני בנתוני מכירות מבין יצרניות הרכב בעולם, עם 10.53 מכוניות מכורות - מתחת לקבוצת רנו ניסאן (10.61 מיליון מכוניות) ומעל טויטה (10.2 מיליון מכוניות).

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x