בורסת ת"א

דיווח שוטף

נעילה ירוקה בת"א: מניות הקנאביס הובילו את העליות

ת"א 35 ות"א 125 עלו ב-1.5%; הדיווחים על רפורמה חדשה בשוק הקנאביס הקפיצו את טוגדר ב-26%, ואת מדיוי ב-25%; אלגומייזר עלתה בכ-12% לאחר שהודיעה כי תנפיק מטבע וירטואלי

כתבי שוק ההון 17:2710.04.18
דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

לחצו כאן לעמוד הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

17:25 - הבורסה בתל אביב חתמה את יום המסחר השלישי של השבוע בעליות שערים נאות של 1.5% במדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125. המגמה החיובית שנרשמה באחוזת הבית הושפעה בעיקר מדבריו של נשיא סין, שי ג'ינפינג, שאמר לפנות בוקר כי יש להימנע מהרצון לדומיננטיות ולדחות את פוליטיקת הכוח. ובכך, רמז ג'ינפינג כי אין בכוונתו להסלים את מלחמת הסחר מול ארה"ב.

 

במסחר בלטו מניות חברות הקנאביס שרשמו עליות דו ספרתיות בעקבות הדיווחים על רפורמה חדשה שצפויה להיות מאושרת בשבועות הקרובים: טוגדר קפצה ב-26%, מדיוי זינקה ב-25%. עוד חברה שבלטה לחיוב היא אלגומייזר שעלתה בכ-12% לאחר שהודיעה כי תנפיק מטבע וירטואלי.

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: בלומברג

 

16:00 - גיל דטנר, אנליסט בלאומי שוקי הון, על פרוטרום: אנו מעלים את מחיר היעד למניה ל-317 שקל, עלייה שמגלמת את רכישת אנזימוטק והיעדים החדשים של החברה. כמו כן, הורדנו את שיעור ההיוון שלנו על מנת לשקף יותר טוב את מכפילי הסקטור. המחיר החדש גוזר המלצה של משקל שוק. איננו חושבים שזה נכון להצדיק מכפיל יותר גבוה (והמלצת משקל יתר), בהתחשב בסיכונים שטמונים בפרמיה הגדולה של הסקטור מעל השוק, ובכך שמדובר בתעשייה שנהנית מרווחיות מעל הממוצע ההיסטורי.

 

15:00 - הדיווחים אמש כי יצוא הקנאביס צפוי להיות מאושר בשבועות הקרובים מקפיץ את מניות הקנאביס: טוגדר קופצת ב-27%, מדיוי מזנקת ב-30%, עמיר שיווק ב-8.3% ודי פארם קופצת ב-17%.

 

גידול קנאביס גידול קנאביס צילום: בלומברג

 

14:45 - "בנק ישראל יותיר את הריבית ללא שינוי בשבוע הבא", כך סבור עפר קליין מהראל. "הבנק ימשיך להדגיש כי מדיניותו לא תשתנה לפני שהאינפלציה תתבסס בתוך תחום היעד (להערכותינו לא לפני 2019) זאת בהנחה של יציבות יחסית בשקל. לכן, אנו מאמינים שהתחזית להעלאת תוואי הריבית של הבנק תדחה".

 
13:00 - חברת אלגומייזר הפעילה בתחום השיווק והפרסום באינטרנט מדווחת כי צוות היועצים שמינתה לבחינת שילוב טכנולוגיית הבלוקצ'יין וביצוע ה-ICO גיבש את מסקנותיו. מניית החברה מגיבה בזינוק של 9%.

מטבעות וירטואליים מטבעות וירטואליים

 

11:50 - החברה לישראל מובילה את ת"א 35 וקופצת ב-4.5% - כיל מתחזקת ב-2.5%. אופקו סוגרת את המדד עם ירידה של 2.8% אחרי שהודיעה על מחיקתה מהמסחר בת"א.

מניות הקנאביס ממשיכות להתחזק על רקע הרפורמה שתאפשר החל מהשבוע הבא רכישת קנאביס רפואי בבתי מרקחת באמצעות מרשם: מדיוי קופצת ב-23.8%, טוגדר מזנקת ב-21.8%, די פארם ואופקטרא מתחזקות ב-18.6% ו-11.6% בהתאמה ועמיר שיווק מוסיפה לערכה 6.7%.

 

9:50 - בורסת תל אביב נפתחה בעליות - ת"א 35 מתחזק ב-1.1%, ת"א 125 עולה ב-1%. אופקו נסוגה ב-1.4% אחרי שהודיעה על מחיקתה מבורסת תל אביב, סלקום קופצת ב-4.7% על רקע הפנייה של אלשטיין להגדיל את אחזקותיו בחברת התקשורת.

אתמול נודע ל"כלכליסט" כי דסק"ש פנתה לגופים מוסדיים שונים וביקשה לרכוש נתחים משמעותיים של מניות החברה. כיום אחזקותיה בסלקום עומדות על 45.6%.

 

7:20 - הבורסה בתל אביב צפויה להיפתח במגמה חיובית על רקע העליות שנרשמות הבוקר בשווקי אסיה ושנרשמו אתמול בשווקי אירופה וארה"ב.

 

אמש המסחר בבוול סטריט התנהל בעליות משמעותיות במשך רוב שעות המסחר על רקע רגיעה במלחמת הסחר, אולם לקראת הנעילה הירידות דעכו - דאו ג'ונס עלה ב-0.2%; נאסד"ק, שכבר עלה ב-2%, ננעל לבסוף בעלייה של 0.5%; ו-S&P 500 הוסיף 0.3%.

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x