בורסת ת"א

הגיאולוג שעמד מאחורי תמר יוביל את שפיר וגוליבר בחיפוש מאגר חדש

שפיר הנדסה וגוליבר הגישו בקשה משותפת לקבלת רישיון חיפוש נפט בדרום הארץ, בהובלת הגיאולוג יוסי לנגוצקי - הסמכות המקצועית העומדת מאחורי גילוי מאגר הגז תמר

ליאור גוטמן 09:5308.04.18

חברת שפיר הנדסהנכנסת לשותפות עם גוליבר אנרג'יבניסיון למצוא מאגרי נפט חדשים בדרום הארץ - השתיים הגישו בקשה לממונה על עניני הנפט במשרד האנרגיה לקבלת רישון חיפוש נפט ביבשה, באזור הדרום. גוליבר פועלת בתחום חיפושי הנפט יותר מ-20 שנה בעיקר באזור הנגב.   

על פי דיווח שפרסה גוליבר, מי שינהל מקצועית את הניסיונות הוא הגיאולוג יוסי לנגוצקי, הסמכות המקצועית שנחשבת לזו שגילתה את מאגר תמר.

 

הניסיונות של שפיר להכנס לתחום חיפוש הנפט אינו חדש ולמעשה כבר לפני שש שנים בחנה שפיר אפשרות לכריית פצלי שמן והמרתם לנפט גולמי. מאז נעשו ניסיונות אחרים לרבות כניסה לחיפושי נפט בים כאשר ברקע שפיר תנסה למצות את הניסיון שלה בתחום האנרגיה, כאשר ידוע ששפיר היא הזכיינית הראשמית לחלוקת גז למפעלים באזור המרכז והעמקים.

  

במסגרת זו תנסה שפיר למצות את הניסיון שלה בתחום האנרגיה - החברה היא הזכיינית הראשמית לחלוקת גז למפעלים באזור המרכז והעמקים.

 

הכניסה לחיפושי נפט של שפיר עשויה להתבצע על חשבון כניסתה לשותפות במאגרי גבעות עולם שליד ראש העין. מאגרים אלה הולאמו על ידי המדינה ובשלב זה נראה שמשרד האנרגיה יודיע כבר בשבוע הבא על הוצאתם למכרז חדש.  

 

 

הגיאולוג יוסי לנגוצקי הגיאולוג יוסי לנגוצקי צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x