שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מעלות משדרגת את התחזית לבזן – מ'יציבה' ל'חיובית'

דירוג החברה נשאר ברמה של -A. "איזון נכון של החברה בין הוצאותיה השונות, לרבות פירעון חוב וחלוקת דיבידנד, יאפשר לה לעמוד ביחסי הכיסוי התואמים רמת דירוג של A"

מיקי גרינפלד 15:5503.04.18

חדשות טובות לבזן - ולמחזיקי האג"ח שלה. סוכנות הדירוג מעלות מעלה את תחזית הדירוג של חברת בתי הזיקוק שבשליטת החברה לישראל מ'יציבה' ל'חיובית', לנוכח השיפור ביחסים הפיננסיים. דרוג בזן נותר ללא שינוי, ברמה של -A.  

מעלות מציינת כי שנת 2017 הייתה טובה מהמצופה עבור בזן, בזכות עלייה בניצולת המתקנים ומרווחים גבוהים בזיקוק ובפטרוכימיה - ועל אף השיפוצים שנערכו בחלק מהמתקנים של החברה. "ביצועי בזן היו טובים מהחזוי על רקע מרווחים וניצולת מתקנים גבוהים יותר. השיפור במרווחים נבע גם מההשלכות של סופת ההוריקן הרבי שהשביתה מתקני זיקוק בדרום ארצות הברית וכתוצאה מכך הביאה לעלייה במרווחי הזיקוק בכל העולם", מסבירים בחברת הדירוג. 

 

תחזית הדירוג החיובית, מציינים במעלות, משקפת הערכה לפיה בזן תוכל להציג באופן מתמשך יחס מתואם חוב ל-EBITDA של עד כפול 3.5, באמצעות איזון נכון בין פירעון חוב, השקעות וחלוקת דיבידנד, גם בתנאי השוק התנודתיים של תחום הזיקוק. זאת תוך שמירה על מיצובה העסקי ועל נתח השוק שלה.

 

בזן סיימה את הרבעון הרביעי של 2017 עם רווח של 78 מיליון דולר, זינוק של 86% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2016. בשורה התחתונה המסכמת של השנה כולה רשמה בזן רווח נקי של 262 מיליון דולר, עלייה מרשימה של 66% בהשוואה לשנה קודמת.

 

חברת מעלות מציינת בסקירה המעודכנת כי אמנם השנה הנוכחית והשנה הבאה צפויות להיות מאתגרות יותר עבור בזן, אך היא במצב טוב לקראת ההתמודדות: "איזון נכון של החברה בין הוצאותיה השונות, לרבות פירעון חוב וחלוקת דיבידנד, יאפשר לה לעמוד ביחסי הכיסוי שאנו רואים כתואמים רמת דירוג של A", מציינים במעלות.

 

העלאת תחזית הדירוג והדירוג עצמו, מתבססים על הנחה לפיה בזק לא צפויה לקבל קנסות חריגים, בשל דרישות רגולטוריות, בין היתר כאלה הנוגעות לאיכות הסביבה. "שינוי חד בהיקף ההוצאות הנדרשות כדי לעמוד בכל הדרישות הרגולטוריות עלול להשפיע לרעה על היחסים הפיננסיים של החברה ולהוביל להתדרדרות בהכנסות שלה, אם למשל תיאלץ לצמצם פעילות כדי לעמוד בדרישות אלה", מציינת מעלות. עם זאת, להערכת חברת הדירוג, בשנים הקרובות לא צפוי שינוי לרעה בפעילות או קנסות גדולים מצד הרשויות.

 

 

ישר בן מרדכי מנכ"ל קבוצת בזן ישר בן מרדכי מנכ"ל קבוצת בזן צילום: יח"צ

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x