$
שווקי חו"ל

אדמה עוברת לרווח רבעוני - ומציגה זינוק של 44% ברווח השנתי

יצרנית חומרי ההדברה סיימה את 2017 עם רווח של 280 מיליון דולר - ההכנסות צמחו ב-5.8% ל-3.52 מיליארד דולר; אדמה הציגה ברבעון הרביעי רווח של 25 מיליון דולר, לעומת הפסד של 1.7 מיליון דולר ברבעון המקביל

חזי שטרנליכט 13:4528.03.18

אדמה צומחת, בהכנסות וברווחים, ברבעון הראשון ובסיכום השנה כולה - בין היתר בזכות צמצום עלויות הייצור ושילוב מוצרים חדשים. יצרנית חומרי ההדברה מסכמת את שנת 2017 עם עלייה מתונה של 5.8% ל-3.52 מיליארד דולר. בשורה התחתונה מציגה אדמה זינוק נאה של 44.3% ברווח הנקי ל-280.1 מיליון דולר.  

ברבעון הרביעי רשמה אדמה עלייה של 13% בהכנסות שהסתכמו ב-821 מיליון דולר, והציגה מעבר לרווח של 25.5 מיליון דולר, לאחר הפסד של 1.7 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 

אדמה רושמת צמיחה במכירות ועלייה ברווחיות בתקופה מאתגרת לחברות בשוק המוצרים לחקלאות. באדמה ציינו כי בעוד שמחירי רוב הסחורות החקלאיות רושמים יציבות, מלאי הדגנים מוסיף להיות גבוה, דבר היוצר לחץ על מחירי המוצרים.

 

"סביבה זו ממשיכה לתרום לרווחיות נמוכה של החקלאים זו השנה השלישית ‏ברציפות. באיזורים מסויימים רמות המלאי בערוצי ההפצה של מוצרי הגנת הצומח הצטמצמו השנה, והדבר איפשר לחזור לרמת פעילות שוק רגילה", אומרת אדמה.

 

כימצ'יינה רכשה את חברת אדמה (מכתשים אגן בשמה הקודם) מידי דסק"ש ובשנה שעברה אושרה עסקת המיזוג של אדמה עם סנונדה הסינית, חברה בת של כמצ'יינה. תוצאות הפעילות מדווחות למעשה תחת חברה ממוזגת בשם אדמה שכוללת את תוצאות החברה הממוזגת של אדמה עם סנונדה. מניות החברה רשומות למסחר בבורסת שנזן הסינית, לאחר שרשות ניירות ערך בסין אישרה את המיזוג.

 

 

חן ליכטנשטיין מנכ"ל קבוצת אדמה חן ליכטנשטיין מנכ"ל קבוצת אדמה צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x