$
בורסת ת"א

שינוי במתווה עסקת מור ואינטרגמל - תרכוש מלוא ההחזקות של דב סיני בחברה

בית ההשקעות הודיע כי ירכוש 100% במקום 70% מחברת הגמל אינטרגמל של דב סיני - שימשיך לכהן בתפקיד המנכ"ל; חמש שנים לאחר העסקה ייקבל סיני תשלום חד פעמי שייגזר מהיקף הנכסים המנוהלים

רחלי בינדמן 15:0727.03.18

בית ההשקעות מור מרחיב את האחיזה שלו בחברת אינטרגמל: מור הודיע לפני כמה חודשים על כניסה לתחום החיסכון ארוך הטווח דרך רכישת השליטה (70%) בחברת אינטרגמל של דב סיני - והיום הוא מעדכן כי תנאי ההסכם שונו כך שירכוש את מלוא המניות (100%) בחברת הגמל.  

ההסכם המעודכן קובע בנוסף שסיני יהיה זכאי בתום 5 שנים מיום השלמתו לתשלום חד פעמי, שייקבע בחלקו לפי היקף הנכסים שתגייס מור לקופות הגמל.

 

בית ההשקעות מור הפך במהלך 2017 לציבורי, לאחר הנפקה בבורסה שבה גייס 45 מיליון שקל לפי שווי של כ-249 מיליון שקל. בחודש נובמבר 2017 דיווח מור כי בכוונתו להיכנס לתחום הגמל דרך רכישת אינטרגמל, המנהלת נכסים בהיקף של כ-150 מיליון שקל.

 

סיני הוא ממקימי פעילות תפעול הגמל בישראל, תחום אליו נכנס בשנת 2014. בבית ההשקעות מור התכוונו בתחיל לרכוש 70% מאינטרגמל, עם אופציה לקנות את יתרת האחזקות בהמשך - 20% ב-5 השנים הראשונות ועוד 10% לאחר בין 6-8 שנים. הרעיון היה שאינטרגמל תהנה מהשם של מור כבית השקעות איכותי ואם הפעילות תצליח, בהמשך מור עשויה לרכוש את יתרת אחזקות בתמורה נאה.

 

אלא שכעת כאמור השתנה המנגנון כך שמור קונה את 100% מהפעילות ואילו סיני יקבל בתום התקופה סכום חד פעמי שייגזר מהיקף הנכסים שתצליח מור לגייס לפעילות הגמל כאמור.

 

קופות הגמל של אינטרגמל מבוססות אך ורק על ניהול פאסיבי דרך תעודות סל אך בכוונת מור לפתוח מסלולי השקעה נוספים בניהול אקטיבי, באמצעות מנהלי ההשקעות שלו. מור נסחר היום לפי שווי של 288 מיליון שקל.

 

אינטרגמל משתתף גם בתכנית חיסכון לכל ילד של משרד האוצר - ולמעשה רוב הכספים שהוא מנהל עתה הם תחת החיסכון לכל ילד - 100 מיליון שקל. המודל של אינטרגמל מבוסס צירוף דיגיטלי פשוט אך בכוונת מור להפעיל גם סוכני ביטוח, על רקע הכוונה להיכנס לצד הפעילות הדיגיטלית הפאסיבית לפעילות ניהול אקטיבית.

 

 

יוסי לוי מנכ"ל בית השקעות מור יוסי לוי מנכ"ל בית השקעות מור צילום: בועז צרפתי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x