שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

נפילה של 44% ברווחי H&M ברבעון הראשון

החברה מסיימת את הרבעון הפיסקאלי עם רווח נקי של 1.37 מיליארד קורונות שבדיות - הרווח לפני מס פספס את תחזיות השוק; המלאים גדלו ב-7% - "נתון זה יגרום להגדלת מבצעי ההנחות ברבעון השני"

שירות כלכליסט 12:4327.03.18

קבוצת האופנה השבדית H&M (בשמה המלא Hennes & Mauritz) מפרסמת היום (ג') שורה תחתונה מאכזבת בסיכום הרבעון הפיסקאלי הראשון של השנה - שבועות ספורים לאחר שהודיעה על נסיגה במכירות בתקופה זו.  

חברת האופנה הגדולה בעולם רשמה ברבעון (שהסתיים ב-28 בפברואר) ירידה של 44% ברווח הנקי ל-1.37 מיליארד קורונות שבדיות (167.4 מיליון דולר), בהשוואה לרווח של 2.46 מיליארד ק"ש ברבעון המקביל. החברה רשמה הכנסת מס של 399 מיליון ק"ש בשל רפורמת המס בארה"ב. הרווח לפני מס הסתכם ב-1.26 מיליארד ק"ש - צפי האנליסטים עמד על 1.29 מיליארד ק"ש.

 

החברה ציינה עוד כי במהלך הרבעון נרשמה עלייה של 7% במלאים לנוכח ביקושים חלשים - "נתון זה יגרום להגדלת מבצעי ההנחות במהלך הרבעון השני", ציינה החברה בדוח. 

 

H&M פרסמה כבר בחודש פברואר אזהרת רווח לקראת התוצאות, לנוכח ביקושים חלשים בחנויות המותג. את התוצאות עצמן היא פרסמה בשני שלבים (כנהוג בחלק מהחברות באירופה), בתחילת מרץ את נתוני המכירות והיום את נתוני הרווח. 

 

ההכנסות ברבעוון הראשון הסתכמו ב-53.55 מיליארד ק"ש, בהשוואה ל-54.37 מיליארד ק"ש ברבעון המקביל - ירידה של 2%. בניכוי מע"מ עמדו ההכנסות על 46.18 מיליארד ק"ש, מול 46.99 מיליארד ק"ש ברבעון המקביל. החברה צופה צמיחה של 25% בפעילות האונליין שלה במהלך השנה הנוכחית.

 

"2018 היא שנת מעבר עבור קבוצת H&M, שבמהלכה נאיץ את השינוי שיאפשר לנו לנצל את ההזדמנויות בדיגיטליזציה", אמר מנכ"ל הקבוצה קארל יוהן פרסון (Karl-Johan Persson).

 
 צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x