$
בורסת ת"א

בלי א-ג-דו: ישרוטל תפתח מלון יוקרתי חדש בת"א

הרשת שוכרת נכס שיוקם בפינת אחד העם ונחלת בנימין לתקופה של 15 שנה - תפעיל אותו "ברמה של מלון בוטיק יוקרתי", והוא צפוי לכלול עד 87 חדרים; המבנה יועבר לרשותה בשנת 2022

מיקי גרינפלד 12:3326.03.18

ישרוטל מרחיבה את פעילותה בת"א: הרשת דיווחה היום (ב') על חתימת הסכם במסגרתו תשכור נכס שיוקם בפינת הרחובות אחד העם ונחלת בנימין, ושבו היא תפעיל בית מלון "המיועד להיות ברמה של מלון בוטיק יוקרתי".  

תקופת ההשכרה היא ל-15 שנה, ולישרוטל ניתנה אופציה לשתי הארכות - לתקופת הארכה כוללת של 9 שנים ו-11 חודשים אם שתיהן ימומשו. מועד המסירה של הנכס צפוי בשנת 2022, ועם מועד המסירה תחל תקופת החוזה. ישרוטלתשלם לבעלי הנכס דמי שכירות שנתיים או אחוזים מהמחזור השנתי, הגבוה מביניהם. נתונים ספציפיים על דמי השכירות שנקבעו לא פורסמו בהודעה.

 

לפי התוכנית, בית המלון יכלול 87 חדרי אירוח, לובי, מסעדה, מתחם ספא, בריכה ושטחי שירות. זהו מספר חדרים גבוה מאד יחסית למרבית מלונות הבוטיק שקיים כיום בעיר (אף שנמוך מהותית מהמספר של בתי המלון הגדולים). גם לפי נוסח ההודעה, נראה שהכוונה של ישרוטל היא בעיקר לרמת האירוח הגבוהה מאד המקובלת בענף הבוטיק ופחות למאפיין האינטימי של מלונות אלה.  

 

כך או כך, מספר החדרים המשוער מבוסס על בניית קומה נוספת למבנה הקיים וזו בשלב זה עדיין לא קיבלה את אישור הרשויות, כך שמספר החדרים הסופי יכול להיות נמוך יותר.

 

רשת ישרוטל מפעילה 19 בתי מלון ברחבי הארץ (רובם באילת), ושניים מהם מהיוקרתיים שיש כיום בישראל, מלון בראשית במצפה רמון ואחוזת יערות הכרמל – כך שלרשת ודאי יש את הניסיון בהפעלת בתי מלון ברמה זו.

 

בעיר ת"א מפעילה כיום ישרוטל 2 בתי מלון, רויאל ביץ' וטאואר. בחודש שעבר הודיעה הקבוצה על כוונתה להפעיל מלון נוסף בעיר, גם כן בנכס מושכר. מלון זה יוקם בקו ראשון לחוף הים בקרבה לדולפינריום (בצמוד למלון רויאל ביץ' של הרשת), יהיה ברמה של 5 כוכבים ויכלול כ-234 חדרים וסוויטות, אולם כנסים בשטח של כאלף מ"ר, בריכה וספא. מועד המסירה המשוער צפוי לסוף שנת 2021.

 

ישרוטל נסחרת בבורסה בת"א בשווי שוק של 2.1 מיליארד שקל. מניית ישרוטל רשמה מתחילת 2017 תשואה חיובית של 5.8% וב-12 החודשים האחרונים השיאה למשיקעים תשואה נאה ביותר של 24.7%.

  

הודעה נוספת שיצאה מענף המלונאות היום היא של אשטרום נכסים, שדיווחה הבוקר לבורסה כי היא מנהלת מו"מ למכירת חלקה, העומד על 50%, במלונות רביירה באילת והולידי אין בים המלח. סכום התמורה שנקבע במגעים עומד על 122.5 מיליון שקל.

 

ישרוטל טאואר בת"א. הנוכחות בעיר תגדל ישרוטל טאואר בת"א. הנוכחות בעיר תגדל צילום: גלעד קוולרציק

בטל שלח
    לכל התגובות
    x