$
שווקי חו"ל

ענקית חדשה בתחום הרכבות - לאחר מיזוג סימנס מוביליטי ואלסטום

החברה הגרמנית והצרפתית חתמו על מיזוג שנועד להתחרות בחברת הרכבות שבבעלות ממשלת סין; סימנס תקבל 50% מאלסטום באופן מיידי, והחברה המשותפת תיסחר בבורסה של צרפת

שירות כלכליסט 12:2624.03.18
ענקית האלקטרוניקה הגרמנית סימנס ויצרנית הרכבות המהירות הצרפתית אלסטום חתמו אתמול (ו') על הסכם להקמת חברה משותפת שתתחרה בחברת הרכבות שבבעלות ממשלת סין (CRRC). ההסכם ממזג למעשה את אלסטום עם סימנס מוביליטי, חטיבת התשתיות והרכבות של החברה הגרמנית.

 

 

 "הגענו להסכמה חשובה בדרך ליצירת מנהיגה חדשה שביכולתה להתמודד עם אתגרי הניידות של המחר", כך אמר הנרי פופאר-לפארג', מנכ"ל אלסטום, אשר ישמש גם מנכ"ל החברה החדשה.

 

רכבת קלה של סימנס באמסטרדם רכבת קלה של סימנס באמסטרדם צילום: בלומברג

 

התוכניות לשותפות נחשפו לראשונה בסתיו, והוא נותן לחברה החדשה גישה לפטנטים של התאגיד הגרמני. לפני החתימה ביום שישי אמר המנכ"ל הגרמני ג'ו קייזר לעיתון צרפתי שהחברה החדשה "לא תהיה תת-חטיבה של סימנס. סימנס-אלסטום תהיה חברה צרפתית, עם משרדים ראשיים בצרפת, היא תיסחר בשוק הצרפתי, ויעמוד בראשה מנהל צרפתי בעל יכולות גבוהות ביותר".

 

לשתי חברות הרכבות מכירות בהיקף כולל של 15.3 מיליארד יורו. לחברת CRRC הסינית, לעומת זאת, הכנסות של כ-28 מיליארד יורו בשנה.

 

סימנס תקבל שליטה ב-50% מאלסטום באופן מיידי, אבל לא תוכל לקבל לידיה נתח של יותר מ-50.5% בארבע השנים הקרובות.

 

המיזוג עדיין ממתין לאישור מצד רשויות להגבלים עסקיים במספר מדינות, בעוד איגודי העובדים בצרפת – שחוששים מפיטורים – איימו לחסום את העסקה. אלסטום מעסיקה 32.8 אלף עובדים ברחבי העולם, וסימנס מוביליטי מעסיקה 28.8 אלף עובדים.

 

 

 

החיבור בין אלסטום וסימנס צפוי כבר מזה כמה שנים, ומשלים את התחדשותה של החברה הצרפתית, לאחר שמכרה ב-2015 את עסקי האנרגיה שלה ליריבתה האמריקאית ג'נרל אלקטריק תמורת 9.5 מיליארד יורו.

 

המיזוג, שצפוי להתרחש לפני סוף השנה, ייצור את החברה המובילה בעולם בעסקי האיתות, והשנייה בגודלה בבניית קרונות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x