$
שווקי חו"ל

טסלה אישרה לאילון מאסק אופציות בשווי 2.6 מיליארד דולר

בעלי המניות של החברה אישרו למנכ"ל ולמייסד חבילת תגמול מפלצתית. האופציות שניתנו למאסק חולקו ל-12 מנות ומותנות בעמידה ביעדים לאורך עשר השנים הקרובות. הדירקטוריון: "התגמול נחוץ כדי להבטיח שמאסק יישאר בטסלה"

שירות כלכליסט 18:4321.03.18

בעלי המניות בטסלה אישרו את ההצעה להעניק למנכ"ל ולמייסד החברה אלון מאסק חבילת אופציות בשווי 2.6 מיליארד דולר. לטענת התומכים במתן חבילת התגמול הענקית, התגמול המבוסס על אופציות צפוי להעלות את השווי של החברה - כך מסר מקור באסיפה הכללית לאתר CNBC.

חבילת התגמול שלה יזכה מאסק כוללת אופציות בשווי 2.6 מיליארד דולר שיינתנו לו ב-12 "תשלומים", כל אחד מהם יבשיל עם עמידתה של החברה בנקודת ציון אחרת בעשר השנים הקרובות.

אילון מאסק בביקורו במצדה בימים האחרונים אילון מאסק בביקורו במצדה בימים האחרונים

 

דירקטוריון טסלה מסר כי התוכנית ככל הנראה תעלה את הערך של החברה עבור בעלי המניות, אפילו אם מאסק יפספס את היעדים שנקבעו, מבטיחה שהוא יישאר בטסלה, וכן מבטיחה את יישום תוכנית האב של טסלה, שאמורה להפוך את החברה לאחת החברות בעלות השווי הגבוה בעולם.

 

כמה מן המשקיעים המוסדיים הגדולים בטסלה תמכו בהצעה, כמו T. Row Price המחזיקה ב-6.4% מהחברה. מנגד פירמות ייעוץ כמו Glass Lewis המליצו לדחות את ההצעה בטענה שעלותה גבוהה מדי, ושהיא עלולה לגרום לדילול בשווי המניות.

 

מאסק ואחיו קימבל פסלו את עצמם מלקחת חלק בהצבעה, שניהם חברי דירקטוריון טסלה. מאסק מחזיר כ-20% ממניות טסלה. ההצבעה נעשית בתקופה שבה מניות טסלה נמצאות בירידה משיא כל הזמנים שנרשם בספטמבר, על רקע דאגות הנוגעות לייצור מודל 3 של טסלה.

 

מניית טסלה עולה היום ב-3.5% בניו יורק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x