$
בורסת ת"א

למרות הירידות בשוק: אלטיטיוד האמריקאית גייסה 180 מיליון שקל

חברת הנדל"ן האמריקאית של אריק רוטנר זכתה לביקושים של 203 מיליון שקל וגייסה את הכסף שלה בריבית המקסימום של 6.5%

אורן פרוינד 21:3819.03.18

למרות התשואות הגבוהות שבהן נסחרות חברות הנדל"ן האמריקאיות הצליחה אלטיטיוד של אריק רוטנר לגייס 180 מיליון שקל לסדרת אג"ח חדשה. אלטיטיוד זכתה לביקושים של 203 מיליון שקל וגייסה את הכסף שלה בריבית המקסימום של 6.5%. בהנפקה השתתפו בין השאר מור, הפניקס ואי.בי.אי. את ההנפקה ביצעו פלג פאר ויאיר אפרתי מווליו בייס.

 

ההנפקה של אלטיטיוד הגיעה בתזמון קשה במיוחד. התשואות של חברות הנדל"ן האמריקאיות האמירו למעלה בעקבות שורה של מקרים שליליים. זה התחיל בהנפקה של סטארווד האמריקאית שגייסה לפני חודש מיליארד שקל בריבית גבוהה של 5.7% והמשיך בשבוע שעבר בהתפטרות הדחצים באקסטל וצניחה בתשואות האג"ח שלה בעקבות הרצון של בעל השליטה גארי בארנט לחלק דיבידנד של 75 מיליון דולר.

 

אריק רוטנר אריק רוטנר צילום: מתוך האתר avirothner

 

לאלטיטיוד יש אחזקה ב־36 נכסים בתחום בתי אבות הסיעודיים בארה"ב, שכוללים 5,307 מיטות. אזורי הפעילות של בתי האבות הם במדינות אילינוי, אינדיאנה, ניו ג'רזי, מיזורי ואוהיו. בטיוטת התשקיף מציינים כי רוטנר צבר ניסיון עשיר בתחום בתי האבות בארה"ב. את בית האבות הראשון שלו הוא רכש ב־1974, ובמהלך השנים הוא רכש, מכר והשכיר 150 מוסדות רפואיים. רוטנר הצטרף לעסק המשפחתי ב־2005 והיה מעורב ברכישה והשכרה של 29 מתוך 36 המוסדות הנכללים בחברה המדוברת.

 

הפעילות שהציגה אלטיטיוד לקראת ההנפקה מלמדת על FFO (תזרים מזומנים מפעילות שוטפת) בהיקף של 18.9 מיליון דולר בתשעת החודשים הראשונים של 2017 - קפיצה של 16.6% ביחס לתקופה המקבילה ב־2016.

 

החברה רשמה הכנסות של 31.3 מיליון דולר בפרק זמן זה מול הכנסות של 25.66 מיליון דולר בתקופה המקבילה. נכסי החברה מניבים הכנסות משכירות (NOI) של 41

מיליון דולר בשנה.

 

את ההנפקו ליוו עורכי הדין בועז נוימן ורונית אייזן ממשרד פישר בכר, ורואי החשבון אמיתי וובר ואלי אנו ממשרד דלויט. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x