$
שווקי חו"ל

אקזיט ענק להייטק הישראלי: אורבוטק נמכרת ב-3.4 מיליארד דולר

החברה האמריקאית קלה-טנקור תרכוש את החברה מיבנה, העוסקת בבדיקת תהליכי ייצור של שבבים, בפרמיה של 17% מעל מחיר השוק. בין בעלי המניות הבולטים באורבוטק: קובי ויהודית ריכטר, המחזיקים ב-5.4% ממניות החברה; המנכ"ל אשר לוי: "העסקה מחזקת את סיכויי החברה המשותפת להתמודד עם גלי ההשקעה בעולם האלקטרוניקה"

מיקי גרינפלד 14:2219.03.18

חברת השבבים האמריקאית קלה-טנקור (Kla-Tencor) רוכשת את אורבוטקהישראלית בעסקת מזומן ומניות - התמורה תכלול 36.86 דולר במזומן ו-0.25 מניות קלה-טנקור עבור כל מניית אורבוטק.  

שווי התמורה הכוללת עומד על 69.02 דולר למניה, 17% מעל מחיר המניה בשוק - זו ננעלה אתמול במחיר של 59.02 דולר. התמורה משקפת לאורבוטק שווי שוק של 3.4 מיליארד דולר - שווי השוק של החברה עומד היום על 2.9 מיליארד דולר.

 

לעדכונים מהאקזיט של אורבוטק - הצטרפו לערוץ הטלרגם שוק ההון כלכליסט

 

בין המייסדים של החברה העוסקת בבדיקת תהליכי ייצור של שבבים, בני הזוג קובי ויהודית, המחזיקים ב-5.4% ממניות אורבוטק, ויוחאי ריכטר המחזיק ב-2.1% מהמניות (ומכהן כיו"ר החברה). עוד מחזיקים במניות: כלל ביטוח ב-5.01%, קבוצת דלק ב-2.5%, מנורה מבטחים ב-1.58%, ילין לפידות ב-1.44%; ברקליס ישראל בהובלת לן רוזן שימשו כיועצים הפיננסיים של אורבוטק בעסקה.

 

 

 

מניית אורבוטק טיפסה ב-12 החודשים האחרונים ב-87% ומתחילת השנה ב-19.5%. התחלת הנסיקה נעוצה ברכישה מוצלחת שהתבצעה באוגוסט 2014, של חברת SPTS הבריטית מקרן Bridgepoint תמורת 370 מיליון דולר במזומן. עבור חברה שכל ימיה התמחתה בציוד בדיקה לתעשיית המוליכים, ההחלטה לעבור לציוד ייצור הייתה משמעותית ודחפה אותה קדימה.

 

המהלך הכניס את אורבוטק לשוק המארזים המתקדמים לשבבים, הקפיץ את היקף פעילותה, הכניס אותה לשווקים חדשים, הרחיב את סל המוצרים והשירותים שלה והעניק לה נגישות ללקוחות מהותיים חדשים. 

אשר לוי מנכ"ל אורבוטק אשר לוי מנכ"ל אורבוטק

 

את 2017 סיכמה אורבוטק עם עלייה של 11.7% בהכנסות ל-900 מיליון דולר, הרווח זינק ב-66% ל-132 מיליון דולר. בתום 2017 העסיקה החברה 2,634 עובדים ברחבי העולם. 757 מהם מישראל, 1,059 מהעובדים הם מהמזרח הרחוק לרבות יפן, 307 מבריטניה, 236 עובדים ממדינות אחרות באירופה ועוד 275 עובדים מארה"ב. מספר העובדים בחברה טיפס ב־7.9% ביחס לשנה הקודמת, תוספת של 194 עובדים. מצבת העובדים בישראל גדלה ב־58.

   

כך אמר אשר לוי, מנכ"ל אורבוטק, בעקבות העסקה: "הרכישה הינה הוכחה נוספת למיצובה של אורבוטק בשווקים בהם היא פעילה, ולעוצמת המודל העסקי שלה. ההסכם בין החברות מחזק משמעותית את סיכויי החברה המשותפת להתמודד בהצלחה עם גלי ההשקעה הגדולים הצפויים בשנים הקרובות בעולם האלקטרוניקה.

 

החיבור ישפר את עתידם של עובדינו וייצר ערך רב לבעלי המניות שלנו. השילוב עם KLA יגדיל משמעותית את פוטנציאל הצמיחה של אורבוטק בכך שהוא יאפשר לנו למנף את המובילות הטכנולוגית של KLA להאיץ את תכניות פיתוח המוצרים שלנו, ולשפר את היצע הפתרונות שלנו ללקוחותינו. אורבוטק תמשיך לפעול כיחידה אחת תחת המותג אורבוטק, ומטה החברה ימשיך לפעול מיבנה".

  

ראש הממשלה בנימין נתניהו פירסם בחשבון הטוויטר שלו דברי ברכה בעקבות האקזיט וכתב: "ברכות לחברת ההייטק אורבוטק שנמכרה היום לחברת קלה-נטקור האמריקאית תמורת סכום של כ-3.4 מיליארד דולר. שמחתי לשמוע שהחברה, שמעסיקה 2,500 עובדים, תמשיך לפעול מיבנה. עוד בשורות טובות לענף ההייטק ולכלכלת ישראל!".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x