$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

היפרדות במשפחת עופר: ליאורה תהיה בעלת השליטה במליסרון, ואייל - בבנק מזרחי

לפי ההסכם שנחתם בעקבות החוק לצמצום הריכוזיות, דורון עופר יוכל לבחור האם להצטרף לאחותו ליאורה במליסרון או לבן דודם אייל - במזרחי טפחות; בשלב השני, תהפוך ליאורה לבעלת השליטה היחידה בחברת הקניונים, ואייל ישלוט בבנק - לאחר רכישות הדדיות בין שניהם

גולן חזני 20:1917.03.18
אנשי העסקים ליאורה עופר, אחיה דורון עופר ובן דודם אייל עופר חתמו בסוף השבוע על הסכם לפירוק השותפות ביניהם בבנק מזרחי טפחות ובחברת הנדל"ן מליסרון. הצורך לבחור בין האחזקות במזרחי או במליסרון נובע מהסעיף בחוק לצמצום הריכוזיות במשק המתייחס למגבלת המוטלות על גוף ריאלי שהיקף החוב שלו במאזן מגיע לכ–6.5 מיליארד שקל.  

 

 

 

עפ"י ההסכמות, יוכל דורון עופר לבחור האם להצטרף לליאורה בהחזקה במליסרון או לאייל - בבנק מזרחי טפחות. בשלב השני של העסקה תרכוש ליאורה את אחזקותיו של אייל במליסרון ותהפוך לבעלת השליטה היחידה (64%) בחברת הקניונים, ואילו אייל ירכוש את אחזקותיה במזרחי טפחות ויישאר שותף יחיד בשליטה בבנק יחד עם דודי ורטהיים. המהלך יתבצע באמצעות עסקאות רכישה הדדיות שבסיומן יחזיק אייל עופר ב-22% ממניות מזרחי טפחות, לעומת 3% היום.

 

 

מימין: אייל עופר, ליאורה עופר ודורון עופר מימין: אייל עופר, ליאורה עופר ודורון עופר צילומים: עמית שעל , משה שי

 

 

מה דעתך על מניית מליסרון:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

ליאורה עופר לא הצליחה במשך זמן רב להגיע להחלטה אם למכור את חברת הקניונים מליסרון לאור החולשה בענף והאיום מצד אמזון שעומדת להיכנס לתחום הקמעונאות בארץ.

 

בשלב מסוים היא היתה קרובה להחלטה למכור ואף אישרה בדיווח לבורסה ידיעה ב"כלכליסט" כי היא בוחנת את המכירה, אולם בסופו של דבר נענתה לעמדתו של אבי לוי מנכ"ל מליסרון שסבר כי הקניונים יכולים להתגבר על האיום מצד אמזון.

 

 

 

חברת עופר השקעות מוחזקת כיום בידי ליאורה עופר (52%), אייל עופר (33%) ודורון עופר (15%).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x