$
בורסת ת"א

רכישה חדשה ליהודאי: פרוטרום נכנסת לראשונה לארגנטינה

עסקה שנייה מתחילת 2018 לפרוטרום: רוכשת 70% מחברת הטעמים ותמציות הבושם מרואר, תמורת 11.2 מיליון דולר - ומקבלת אופציה לרכישת יתרת המניות לתקופה של 3 שנים

חזי שטרנליכט 13:0214.03.18

חברת פרוטרום ממשיכה במדיניות הרכישות שלה עם עסקה שנייה ב-2018 וכניסה ראשונה לשוק הארגנטינאי. פרוטרום רוכשת 70% מקבוצת הטעמים ותמציות הבושם הארגנטינאית מרואר (Meroar) תמורת 11.2 מיליון דולר.

 

לפרוטרום ניתנת אופציה לרכישת יתרת האחזקות במניות מרואר בתוך 3 שנים ממועד השלמת העסקה, כאשר המחיר הסופי יהיה מבוסס על ביצועי החברה הנרכשת במהלך התקופה. העסקה צפויה להשלמה בחודשים הקרובים ותמומן באמצעות חוב בנקאי. 

מחזור המכירות של מרואר בשנת 2017 הסתכם בכ-7.4 מיליון דולר. בפרוטרום ציינו כי החברה רשמה שיעורי רווחיות גבוהים מאלה של חטיבת הטעמים של פרוטרום, אליה תאוחד. הרכישה מעניקה לפרוטרום גם דריסת רגל בשוק הארגנטינאי, וגם אפשרות לתמיכה בגיוון ההצעות ללקוחות באזור.

 

מרואר הוקמה ב-1980, והיא פועלת בתחום הטעמים ותמציות הבושם. החברה מעסיקה כ-40 עובדים ומפעילה אתר ייצור בבואנוס איירס. האתר כולל מעבדות מו"פ ואפליקציות ומפעלי ייצור נפרדים לטעמים ולתמציות בושם.

 

עסקת מרואר היא הרכישה השמינית של פרוטרום באמריקה הלטינית ב-6 השנים האחרונות. עבור פרוטרום, העסקה נעשית כחלק מהמהלך האסטרטג הכולל המכוון לפיתוח פעילות עולמית בתחום תמציות הבושם (Fragrances), בדגש על שווקים מתעוררים בעלי שיעורי צמיחה גבוהים.

 

במסגרת זו רכשה פרוטרום ב- 2017 את תורפז הישראלית, לה מרכזי פיתוח בארה"ב ובדרום צרפת, ואת חברת Pollena Aroma הפולנית. בכוונת פרוטרום להרחיב את הפעילות בתחום תמציות הבושם, באמצעות האצת פיתוחה של פלטפורמה גלובלית של ידע ומומחיות לצד המשך רכישת חברות קטנות ובינוניות המתמחות בתחום.

 

אורי יהודאי אורי יהודאי צילום: סיון פרג'

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x