$
בורסת ת"א

תשובה רוצה למחוק (שוב) את דלק אנרגיה: קבוצת דלק גיבשה הצעה חדשה

ההצעה עבור כ-12% ממניות דלק אנרגיה כוללת תמורה בעלת שלושה רכיבים: על כל מניה תשלם דלק 636.4 שקלים ותעניק בנוסף 45 יח' השתתפות בדלק קידוחים ו-0.85 מניית קבוצת דלק

חזי שטרנליכט 20:1413.03.18

לאחר מספר נסיונות שכשלו בעבר, פרסמה הערב (ג') קבוצת דלק הצעת רכש חדשה למניות דלק אנרגיה. ההצעה מגיעה כחלק מהאסטרטגיה שמבקשת לגבש קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה, שתכליתה הפשטה של מבנה האחזקות - בעיקר לטובת ההנפקה הנבחנת של פעילות האנרגיה בחו"ל. במקביל הודיעה דלק אנרגיה כי היא נסוגה מכוונתה לנסות ולהגיש הצעת רכש ליחידות ההשתתפות של הציבור בשותפותדלק קידוחים

קבוצת דלק מבקשת כעת במסגרת ההצעה לרכוש 11.77% מהון המניות של דלק אנרגיה, כשהתמורה לבעלי המניות שיענו להצעה כוללת שלושה רכיבים: מזומן, יחידות השתתפות בדלק קידוחים ומניות בקבוצת דלק.

 

עבור כל מניה של דלק אנרגיה שערכה בבורסה לפי שער הסגירה ביום שני עמד על 1,461 שקלים יוענקו 636.4 שקלים במזומן (בערך גבוה בכ-14% משווי החלק היחסי של רכיב זה), 45 יחידות השתתפות של דלק קידוחים (שבבעלות מלאה של דלק אנרגיה) ו-0.85 מניה של קבוצת דלק.

 

אם הצעת הרכש תיענה על ידי הציבור יועברו בסך הכול לבעלי מניות דלק אנרגיה 27.2 מיליון יחידות בדלק קידוחים, 385.3 מיליון שקל במזומן ו-514.6 אלף מניות קבוצת דלק. מניות קבוצת דלק יוענקו מאוצר המניות של הקבוצה, כלומר מניות רדומות כתוצאה מרכישות עצמיות שביצעה הקבוצה, שלא ידללו את המשקיעים.

 

לאחר כישלונות העבר, בקבוצת דלק מבקשים הפעם להגיש הצעה מגוונת שתקסום יותר למשקיעים, בין היתר בזכות העובדה שהיא שומרת עליהם "קרובים" לפעילות האנרגיה של הקבוצה, שתאפשר אפסייד אפשרי במקרה של הנפקה שתבצע קבוצת דלק "מלמעלה".

 

בנוסף דיווחה קבוצת דלק כי היא מקיימת מגעים מתקדמים לגיבוש הסדר פשרה בנוגע לתביעה ייצוגית מחודש מאי בשנת 2014. באותה תביעה בהיקף של 100 מיליון שקל נטען כי קבוצת דלק פגעה לכאורה בשווי של דלק אנרגיה בכדי למחוק אותה מהמסחר בבורסה, שלא לפי השווי הראוי לה.

 

יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x