$
בורסת ת"א

אחרי שש שנים: מתווך תובע 50 מיליון שקל על עסקת המיזוג של בריטיש ומליסרון

רו"ח אייל שמיר שלפי התביעה יזם את המיזוג, טוען כי בריטיש לא העבירה לו את העמלה על השלב השני והמשמעותי של עסקת המיזוג

אורן פרוינד 14:1128.02.18

תביעה לאכיפת חוזה, בסכום של 50 מיליון שקל, הוגשה הבוקר לבית המשפט המחוזי בת"א כנגד בריטיש-ישראל שבבעלות מליסרון מקבוצת האחים עופר.  

 

לטענת התובע, איש העסקים רו"ח אייל שמיר (לשעבר בכיר בפירמת ראיית החשבון BDO ובכיר בקבוצת החברות הפרטיות של יצחק תשובה), לאחר שהגה ויזם את המיזוג בין בריטיש למליסרון, סירבו מנהלי מליסרון ובריטיש לשלם לו את העמלה שסוכמה עימו. התביעה הוגשה באמצעות עורך הדין בעז בן צור ממשרד בעז בן צור ושות', ובאמצעות עורכי הדין זוהר לנדה, אייל נחשון ועומר קידר ממשרד ברנע, ג'פה, לנדה ושות'.

 

על פי האמור בכתב התביעה, שמיר פנה למנכ"ל בריטיש (עמיר בירם) עוד בשנת 2009, והציע לקדם עסקה גדולה ומשמעותית, בהיקף של מיליארדי שקלים, למיזוג בריטיש למליסרון. לטענתו של שמיר, בסופו של דבר, סיכמו שמיר, בירם ואבי לוי (מנכ"ל מליסרון) את תנאי העסקה כך שבשלב ראשון תירכש השליטה בחברת בריטיש על-ידי מליסרון ובשלב שני יושלם מיזוג כך שבריטיש תתמזג אל תוך מליסרון ותהפוך לחברה פרטית בבעלותה המלאה.

 

שמיר קיבל עמלה של 20 מיליון שקל בעבור העסקה הראשונה וכעת דורש לקבל עמלה של 50 מיליון שקל עבור העסקה השנייה - הסכום נגזר משיעור של 1.5% משווי הנכסים של בריטיש.

 

שמיר כתב בכתב התביעה שלו כי "לא למותר גם לציין, כי בעלי תפקיד בכירים ביותר בנתבעת ובמליסרון היללו בעבר את התובע והעלו את תרומתו על נס, בגין תרומתו המכרעת לביצוע העסקאות למכירת מניות השליטה בנתבעת ובהמשך למיזוגן של הנתבעת ומליסרון. כך, למשל, אלה הפליגו וכינו את התובע בכינוי "קוסם", וביקשו ממנו "לסמוך על הגינותם" בכל הנוגע לתשלום התמורה המגיעה לו בגין ייזום המיזוג. היה זה מפתיע ומאכזב לגלות כי במקום לגמול לתובעים על תרומתם, ולהוקיר תודה על עבודתם הרבה שהסבה הצלחה ושגשוש לאותם גורמים, בחרה הנתבעת להפר ברגל גסה את התחייבותה לתשלום דמי הייזום בגין עסקת המיזוג".

 

לגבי הטענה שהתביעה מוגשת באיחור של שש שנים טענו מקורביו של שמיר כי "לאחר שביצע שמיר את העסקה הראשונה התחילה פרשה האם התשלום שקיבל בעסקה הראשונה חב במע"מ או לא. החלה בדיקה ברשויות מע"מ גבו עדויות מאבי לוי ועמיר בירם והסוגיה הזו נפתרה רק במאי האחרון. כעת הוא ראה לנכון לדרוש את התשלום עבור העסקה השנייה" .

 

ממליסרון לא נמסרה תגובה.

 

 

ליאורה עופר ליאורה עופר צילום: ורדי כהנא

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x