$
בורסת ת"א

עקב רפורמת המס של טראמפ: פריגו דחתה פרסום הדו"חות בהתראה קצרה

האנליסטים הופתעו מהדחייה: "לא מצפים מחברה בסדר גודל שכזה לא לעמוד בלוחות זמנים של עצמה". חברת התרופות כן דיווחה כי הכנסותיה ב־2017 ירדו ב־6.3%, והסתכמו ב־4.9 מיליארד דולר

דרור רייך 07:5828.02.18

עונת הדו"חות בוול סטריט נמצאת על סף סיום, ופריגו הדואלית, החברה השנייה בגודלה בתל אביב אחרי טבע (שווי שוק של 41.3 מיליארד שקל) שמניותיה נסחרות גם בנאסד"ק, איבדה אתמול גובה במסחר המוקדם בוול סטריט.

 

הסיבה? חברת התרופות שהיתה אמורה לפרסם אתמול את דו"חות 2017 דחתה את הפרסום למועד לא ידוע. לפי הדיווח של פריגו, הסיבה הרשמית לדחייה נעוצה באי־השלמת ביקורת המס של החברה, כנראה עקב רפורמת המס שהעביר נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. החברה לא הוסיפה פרטים, שכן לפי החוק בארה"ב נאסר על הנהלת החברה לדבר על הדו"חות לפני פרסומם, ופריגו נמצאת כעת בהדממה.

אחד האנליסטים שמסקרים את פריגו אמר אתמול ל"כלכליסט" כי "ההודעה הגיעה בצורה מפתיעה רק יומיים אחרי שאמרו לנו שהדו"חות יתפרסמו היום (אתמול, ד"ר). פריגו גם דיווחה על שעת שיחת הוועידה שמתקיימת לאחר הדו"חות יצאה מעט לפני שפריגו הודיעה על ביטול הפרסום".

 

 "זה חריג מאוד בנוף, בטח בחברה כמו פריגו. אנחנו לא מצפים מחברה בסדר גודל שכזה לא לעמוד בלוחות זמנים של עצמה", ממשיך הגורם. "אני מעריך שמה שהכי מכעיס את המשקיעים הוא אי הפרסום של התחזיות ל־2018, כי כבר בנובמבר האחרון הם פרסמו תחזית לרבעון הרביעי של 2017, כך שהתמונה לא יכולה להשתנות בהרבה.

 

"אבל בשורה התחתונה יש סיכוי סביר שהם יפרסמו את הדו"חות ב־24 עד 48 שעות הקרובות, כי ביום ראשון הקרוב יש מפגש של הנהלת החברה עם אנליסטים בתל אביב. בינתיים את המפגש לא מבטלים, אז יש סיכוי סביר שהדו"ח יתפרסם עד אז".

 

פריגו הסתפקה אתמול בפרסום תוצאות חלקיות שהראו כי הכנסותיה ב־2017 ירדו ב־6.3% ל־4.9 מיליארד דולר, לעומת הכנסות של 5.3 מיליארד דולר ב־2016. תחזית האנליסטים עמדה על 4.89 מיליארד דולר. פריגו הסבירה כי הירידה במכירות נובעת הן מהירידות בשער החליפין והן בעקבות מכירות של חטיבות, ועקב ירידת ערך של התרופה Entocort, לטיפול במחלת קרוהן, שנרכשה במחצית השנייה של 2015 מאסטרה תמורת 380 מיליון דולר.

 

החברה גם פירטה את ההכנסות לפי קטגוריות: בתחום הבריאות לצרכן (CHC) באמריקה היא רשמה הכנסות (GAAP) של 2.4 מיליארד דולר, ירידה של 3.1% לעומת 2.5 מיליארד דולר ב־2016. ההכנסות (NON–GAAP) של המגזר נותרו כמעט ללא שינוי, בנטרול שער החליפין.

 

מגזר הבריאות לצרכן מחוץ לאמריקה רשם ירידה חדה בהכנסות (GAAP) של 9.8% ל־1.5 מיליארד דולר. גם כאן, בנטרול הפסקת פעילות ההפצה באירופה ההכנסות (NON–GAAP) דווקא רשמו עלייה של 2.6% לעומת 2016.

 

פריגו מציינת שהרווח התפעולי (GAAP) ב־2017 הסתכם ב־0.6 מיליארד דולר, והרווח התפעולי (NON–GAAP) הגיע למיליארד דולר, בדומה לתחזיות האנליסטים.

סמנכ"ל הכספים של פריגו, רון וינוויצקי, התייחס לנושא ואמר כי "פריגו השיגה את היעדים ל־2017, בעקבות כמה צעדים של פישוט והתמקדות, בהם התייעלות ואופטימיזציה של מבנה העלויות שלה".  

מנכ"ל פריגו אווה רורהוף מנכ"ל פריגו אווה רורהוף צילום: ויקיפדיה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x