$
שווקי חו"ל

דיווח שוטף

הבורסות באירופה חתמו את יום המסחר בירידות שערים

פרנקפורט איבדה 0.5% מערכה, פריז ולונדון נחלשו ב-0.7%; דויטשה בנק בלט לחיוב עם עלייה של 2%; הראל פיננסים: "מצב החברות באירופה נראה טוב"

כתבי שוק ההון 18:4119.02.18
דיווח שוטף מהשווקים המובילים בעולם: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ניקיי האנג סנג שנגחאי  קאק דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

18:40 - הבורסת באירופה חתמו את יום המסחר בירידות שערים: פרנקפורט איבדה 0.5% מערכה, פריז ולונדון נחלשו ב-0.7%. דויטשה בנק בלט לחיוב במסחר עם עלייה של 2%.

 

17:00 - ארי וואלד, האסטרטג הטכני באופנהיימר, מתייחס לחולשה האחרונה בסנטימנט המשקיעים, כפי שהיא משתקפת בסקרי המשקיעים וביחס בין קניות אופציות פוט (אופציית מכר) וקול (אופציית רכש). "לאחר תקופת האופוריה של החודשים האחרונים, ניתן לראות חזרה לזהירות בקרב המשקיעים, תופעה שהיסטורית מעידה על מיצוי מהלך הירידות".

 

 צילום: אי פי איי

 

15:40 - רפי גוזלן, הכלכלן הראשי של IBI: "התנהגות שוק המניות בשבוע האחרון אינה חריגה בהשוואה למהלכים היסטוריים שבהם נרשם תיקון חד כלפי מטה. ההשוואה למהלכים דומים בעבר מעלה כי התקופה הקרובה צפויה להמשיך ולהתאפיין בתנודתיות גבוהה למדיי. סביר כי את הסיבה העיקרית לכך יספק שוק האג"ח, והחשש מפני עלייה בסביבת האינפלציה. מעבר לטווח הקרוב, שוק המניות צפוי לתקופת הסתגלות לסביבת תשואות גבוהה יותר, שתגביל את תהליך התרחבות המכפילים ותקרב את התשואה מהאפיק המנייתי לזו שעולה מהשינוי ברווחיות, עם דיסקאונט מסוים הנובע מעליית התשואות".

 

14:40 - הזהב יורד ב-0.5% ונסחר תמורת 1,350 דולר לאונקיה. מתחילת השנה, המתכת היקרה עלתה ביותר מ-9%.

 

13:30 - יום מוצלח לדויטשה בנק שמטפס ב-3.2% בפרנפקופרט, בפער גדול ממניות הבנקים הגדולים של אירופה - מניית ברקליס שעולה ב-1.1% בלונדון היא הקרובה ביותר.  

 

13:00 - הראל פיננסים: "מצב החברות באירופה נראה טוב כאשר הדוחות המתפרסמים מציגים נתונים מעל הצפי עם גידול של קרוב ל-4% בהפתעה בהכנסות ומעל 7% ברווח. אלו נתונים מפתיעים אף יותר מאלו של השוק האמריקאי, כאשר גם הנתונים האבסולוטיים חזקים עם גידול של קרוב ל-7% בהכנסות וקרוב ל-50% ברווח. המגזר הפיננסי יחד עם האנרגיה וחומרי הגלם אחראים לרוב השיפור".

 

 צילום: איי אף פי

 

11:30 - "תקועים בין החגיגות הנמשכות של ראש השנה בסין ויום הנשיאים בארה"ב, השווקים באירופה צפויים להיות מאד שקטים, גם אם הסנטימנט בפתיחה נותר חיובי", אומרת הבוקר רבקה א'קיפי (Rebecca O’Keeffe), ראשת מחלקת השקעות ב-Interactive Investor (ראו עדכון מוקדם בעניין החופשות בשווקים).

 

10:40 - שערוריית דיזלגייט חדשה? על פי דיווח בבילד הגרמני, חוקרים אמריקאים הבוחנים את רכבי המרדצס של דיימלר (Daimler) גילו במכוניות תוכנת מחשב הנחשדת ככזו שסייעה להן לעבור את מבחני הזיהום. דיימלר מסרה בתגובה כי היא משתפת פעולה באופן מלא בשנתיים האחרונות עם הבדיקות שעורכות הרשויות האמריקאיות ושלא הוגשה לה כל תלונה בעניין.

 

10:30 - לפני כחצי שעה נפתח שבוע מסחר חדש באירופה: מדד דאקס עולה ב-0.4%, קאק עולה ב-0.2%, פוטסי עולה ב-0.1%; היורו-דולר יציב, ב-1.240 דולר ליורו.

 

בנפט: הברנט עולה ב-0.5% ל-65.2 דולר לחבית, ה-WTI עולה ב-0.9% ל-62.2 דולר לחבית; בנעילה בטוקיו: מדד ניקיי טיפס ב-2 (%שנגחאי והאנג סאנג בחופשת חג). 

 

10:20 - ענקית התרופות הבריטית אסטרהזנקה מדווחת על קבלת אישור ה-FDA לתרופה אימונותרפית לחולים בסרטן ריאות (Imfinzi).  

 

 

 צילום: Getty

 

9:50 - לפי הפיינשל טיימס, ענקית האחזקות היפנית סופטבנק בוחנת כניסה לאחזקה של 10 מיליארד דולר במבטחת המשנה השוויצרית סוויס רה (Swiss Re). סוויס רה נחסרת בשוויץ בשווי של 33 מיליארד פרנק (כ-35.5 מיליארד דולר) והיא מנהלת השקעות בשווי של 161 מיליארד דולר; בדיווח נאמר כי סופטבנק מעוניינת להיכנס לפעילות מהותית בחברה, כולל מינוי נציגים בדירקטוריון.

 

9:00 - זהב בפתיחת השבוע: החוזה יורד ב-0.4% ל-1,350.50 דולר לאונקיה.

 

7:45 - השווקים הבינ"ל פותחים היום את שבוע המסחר, ובאופן חלקי בלבד. הבורסות בשנגחאי ובהונג קונג סגורות היום בשל חופשת ראש השנה הסיני (המסחר בהונג קונג יתחדש מחר, בשנגחאי המסחר יתחדש בחמישי), הבורסות בניו יורק סגורות היום בשל יום הנשיאים (יום הולדתו של הנשיא ג'ורג' וושינגטון), ובקנדה גם ישבתו השווקים מפעילות בשל יום המשפחה.

 

הבורסה בטוקיו פותחת את שבוע המסחר בעליות - מדד ניקיי עולה ב-1.8%; הדולר מתחזק ב-0.1% ביפן, ל-106.4 ין; בנפט: הברנט עולה ב-0.9% ל-65.4 דולר לחבית, ה-WTI עולה ב-1.3% ל-62.5 דולר לחבית.  

 

ענייני מאקרו: יפן רושמת שבוע 14 ברציפות של עלייה ביצוא: היצוא מהמדינה בחודש ינואר עלה ב-12.2% (שנתי), מעל התחזיות שעמדו על עלייה של 10.5%-11%. היצוא עלה ב-7.9%, בשעה שהתחזיות עמדו על עלייה של 8.3%. הגירעון במאזן המסחרי עמד בחודש שעבר על 943 מיליארד ין, נמוך מהתחזיות שעמדו על 1.004 טריליון ין.

 

 

טוקיו טוקיו צילום: שאטרסטוק

בטל שלח
    לכל התגובות
    x