$
בורסת ת"א

פרסום ראשון

לידיעת המשקיע באפט: זו תוכנית הבונוסים של טבע לשנת 2018

אחרי שהמנכ"ל החדש קאר שולץ ביטל את הבונוס ל-2017 מיד עם כניסתו לתפקיד, כלכליסט חושף את תוכנית הבונוסים לעובדי ומנהלי החברה לשנת 2018, שתלויה הן בביצועי החברה - הרווח למניה ותזרים המזומנים - והן בביצועי העובד, ויכולה להגיע אף לבונוס של עד 200% מהשכר השנתי

דרור רייך 13:2717.02.18

לאחר מינוי המנכ"ל החדש של טבע, קאר שולץ, באוקטובר 2017, אחד המהלכים הראשונים שהוא ביצע בכדי להתמודד עם החוב העצום של 32.5 מיליארד דולר, בין היתר בעקבות רכישות כושלות של ההנהלה הקודמת של אקטביס ורימסה, היה ביטול הבונוס לכל העובדים ל-2017.

 

כעת, כלכליסט חושף את התוכנית הבונוסים החדשה של שולץ ל-2018. התוכנית החדשה מתייחסת הן לביצועי החברה והן לביצועי העובד. התוכנית תכלול רק את מי שנמצא בחברת התרופות מה-1 באוקטובר 2017, בדיוק היום שבו שולץ נכנס לתפקיד.

 

 

מנכ"ל טבע קאר שולץ מנכ"ל טבע קאר שולץ צילום: בלומברג

 

 

ביצועי החברה

 

"ההצלחה של טבע תלויה באופן ההתמודדות של כל אחת ואחד מאתנו עם האתגרים הניצבים בפנינו, ביניהם היכולת שלנו לייצב את מצבה הפיננסי של החברה והשבת אמונם של בעלי העניין בחברה", כתב מרק סבג, מנהל משאבי האנוש של טבע מאז 2012 לעובדיו.

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

היכולת של טבע להחזיר את החוב הכבד הרובץ על טבע, נמדדת על פי תוכנית הבונוסים לפי 2 יעדים פיננסיים עיקריים: הרווח למניה (על בסיס Non-GAAP) ותזרים המזומנים, היעדים בהתאם לרף העליון של תחזיות החברה שפרסמו לרווח למניה של 2.5 דולר ותזרים מזומנים חופשי של 2.8 מיליארד דולר.

 

רוב הבונוס (50%) יגיע במידה וטבע תעבור את רף הרווח למניה, כאשר אם רק 85% ממנו יושג, כלומר רווח של 2.1 למניה בסוף 2018, הבונוס יבוטל. 25% מהבונוס השנתי יגיע מתזרים המזומנים ושוב, במידה וטבע לא תעבור את רף 85% - כלומר, 2.38 מיליארד דולר - הבונוס יבוטל.

 

ביצועי העובד

 

חלק מהותי נוסף בתוכנית הבונוס לשנת 2018, הוא הביצועים האישיים של עובדי החברה, כפי שבאים לידי ביטוי בהערכת הביצועים השנתית שמהווים 25% מהבונוס השנתי. היעדים של עובדי טבע, שעל פיהם מתבצעת הערכת הביצועים, נגזרים מיעדי היחידה העסקית.

 

"יעדי היחידות העסקיות יתקשרו על ידי המנהלים, במהלך השבועות הקרובים", מסביר סבג במכתב לעובדים. "כל עובד יגדיר את יעדיו האישיים בהתאמה, בעזרת מנהלו, עד לסוף הרבעון הראשון של שנת 2018".

 

העובדים יחולקו ל-3 קטגוריות: מצוינים שיקבלו בין 110% ל-120%; עובדים טובים שיקבלו בין 90% ל-110%; ועובדים שנזקקים לשיפור בתפקודם, שיקבלו בין 0% ל-70%.

 

על פי טבע השינויים בתוכנית הבונוס נועדו לפשט את הנוסחה וליצור אחידות באופן שכל מנהלי ועובדי החברה בעולם נמדדים. תוכנית הבונוס תקפה לכלל העובדים, בכל היחידות העסקיות, ובכלל האזורים ויכולה להגיע עד 200% מהשכר השנתי.

 

"בשמי ובשם עמיתיי בהנהלת החברה, אני מודה לכל אחת ואחד מכם על מסירותכם להצלחת החברה", סיכם סבג. "מאמצינו המשותפים יאפשרו לנו לעמוד ביעדים שהצבנו ולהוביל את טבע בחזרה למסלול הצלחה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x