$
בורסת ת"א

הסיבוב המהיר של טדי שגיא בבראק: מוכר את השליטה ברווח של 300 מיליון שקל

תשעה חודשים בלבד לאחר שרכש את החברה משמעון וינטרוב ורונן פלד, איש העסקים מוכר את מניותיו בחברה (41%) לחברת הנדל"ן הגרמנית אדלר בתמורה ל-1.4 מיליארד שקל ובפרמיה של 12.5% על מחיר המניה הנוכחי

אורן פרוינד 11:3717.02.18

תשעה חודשים בלבד לאחר שרכש את השליטה בחברה מידי שמעון ווינטרוב ורונן פלד, טדי שגיא יוצא מבראק אן וי ברווח אדיר. שגיא מכר הלילה את מניותיו בחברה לידי חברת אדלר הגרמנית. זו חתמה על הסכם לרכישת 41.04% ממניות בראק אן וי שהחזיק טדי שגיא לפי מחיר של 440 שקל למניה, המגלמים פרמיה של 12.5% על מחיר המניה הנוכחי (391.8 שקל למניה).

 

שגיא מכר את המניות שלו בתמורה לכ-1.4 מיליארד שקל והוא צפוי לרשום רווח של כ-300 מיליון שקל בעסקה הזו. הוא רכש את השליטה בבראק בחודש מאי 2017 ומאז המניה עלתה בכ-14% (מחיר רכישה של 345 שקל למניה)  

 

 

מלבד מניותיו של שגיא, אדלר הכריזה בנוסף על כוונתה לפרסם הצעת רכש לרכישת עד 25.8% מניות נוספות, במחיר העסקה (440 שקל למניה). המנכ"לים המשותפים של בראק אן וי, גל טננבאום ואופיר רחמים, מתחייבים למכור את מניותיהם, כך שאדלר צפויה להחזיק כ-70% ממניות החברה.

 

מה דעתך על מניית בראק אן וי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

לפי הודעת אדלר, ההסכם מותנה בכך שהיא תרכוש לפחות 5% ממניות בראק.אן.וי באמצעות הצעת רכש מיוחדת. בהצעת הרכש המיוחדת, מתכוונת אדלר להציע לכל בעלי המניות ליהנות מפרמיית השליטה של טדי שגיא ולקבל את המחיר המוצע בהסכם הרכישה, כלומר 440 שקל למניה. לפי הודעתה בבורסת פרנקפורט, אדלר תפרסם את הצעת הרכש ביום ראשון הקרוב. סגירת הרכישה והצעת הרכש המיוחדת תותנה באישור מיזוג מטעם ה-German Federal Cartel Office (רשות ההגבלים הגרמנית).

 

ההנהלה הבכירה של בראק - אופיר רחמים, גל טננבאום ופרד גניה - התחייבה מול אדלר להציע למכירה את כלל האחזקות שלהם (5.63%) במסגרת הצעת הרכש. אדלר התחייבה לרכוש את יתרת המניות הללו במידה ולא יירכשו במסגרת הצעת הרכש המיוחדת. על בסיס הסכמות אלה, מתכוונת אדלר להגיע להחזקה של כ-70% ממניות בראק אן וי.

 

Adler real estate נמנית על חברות הנדל"ן למגורים הגדולות בגרמניה והיא אחת מחמש הגדולות ביותר מבין החברות הציבוריות בסקטור זה. החברה מתמקדת בפיתוח נדל"ן למגורים באזורי מטרופולין ברחבי גרמניה, ואסטרטגיה זו יוצרת מצב שבו כמעט מחצית מהכנסות החברה מדמי שכירות מגיעה מנכסיה ב-10 הערים שבהן היא הכי פעילה. 20 הערים בהן החברה הכי פעילה יוצרות כשני שלישים מסך הכנסותיה. לחברה יש מעל 50 אלף יחידות דיור תחת ניהול.

 

גל טננבאום מסר: "שיתוף הפעולה הפורה עם טדי שגיא, על קשריו העסקיים הענפים ויכולותיו הפיננסיות, יצר ערך מוסף גבוה לכל בעלי המניות של בראק. העסקה עם אדלר היא עסקה נהדרת לכל בעלי המניות. אלו שיחליטו למכור ייהנו מפרמיה גבוהה על ההון העצמי ומחיר המניה, ולמעשה יזכו ל'פרמיית שליטה'. אלו שיחליטו להישאר ייהנו מהצפת הערך שאדלר תיצור, באמצעות ניצול סינרגיות ויתרונות לגודל".

 

 

טדי שגיא טדי שגיא צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x