בורסת ת"א

קורוס משתפת פעולה עם אובר הסינית בפיתוח רכב אוטונומי

הפייננשל טיימס מדווח שהחברה הסינית המפעילה את אובר במדינה קיבלה מקורוס מכוניות לצורך ביצוע ניסויים בנסיעה אוטונומית

גולן חזני 08:0412.02.18

שיתוף פעולה בין יצרנית המכוניות הסינית קורוס לבין אובר הסינית בפיתוח רכב אוטונומי. פייננשל טיימס מדווח כי חברת דידי צ׳אושינג שרכשה את פעילות אובר הסינית (וששוויה מוערך ב35 מיליארד דולר) מבצעת ניסויים במכונית אוטונומי בכבישי סין במכוניות של קורוס - יצרנית המכוניות החשמליות שקנון הישראלית מחזיקה ברבע ממניותיה.

 

חברת האחזקות קנון שבשליטת עידן עופר החזיקה ב-50% ממניות קורוס עד לפני כחודש ועם כניסת משקיע לחברה היא דוללה ל-25%.

 

עפ"י הפרסום, קורוס עובדת עם דידי צ'אושינג כבר כמה חודשים ובמסגרת זו היא סיפקה לה את המכוניות לניסויים בכבישים הציבוריים של סין, וכן שילבה את התוכנה של דידי ואת הסנסורים במכוניות שהשתתפו בניסויים ובבדיקות. עובדים של דידי שהו מספר חודשים במפעל של קורוס בשנגז'ו. קורוס הריצה את הניסויים, בהתחלה במסלולי הניסויים שלה בסמוך למפעל ולאחר מכן בדרכים ציבוריות.

 

קורוס נוסדה במיזם משותף של צ׳רי והחברה לישראל שפוצלה לקנון. לפני כחודש רכש הקונגלומרט הסיני באוננג (Baoneng) את השליטה בקורוס, 51% מהמניות, במחיר של מיליארד דולר. באוננג אף סיפק התחייבות לרכישת 100 אלף מכוניות בשנה במשך לפחות 3 שנים.

 

הפיננשל טיימס מציין שלבאוננג יש אופציה לרכוש את יתרת מניות קנון תמורת 500 מיליון דולר. לקנון יש אופציית מכר (פוט), המזכה אותה באפשרות למכירת יתרת מניותיחה באותו מחיר.

 

 

 

מכונית קורוס מכונית קורוס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x