• תפריט
שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

קאר שולץ: "מה שהכי חשוב כיום הוא תזרים המזומנים, כדי לשרת את החוב"

בשיחה עם המשקיעים לאחר פרסום הדוחות אמר מנכ"ל טבע כי החברה ממשיכה להתנהל "לפי התוכניות" שלה. מנהל הכספים הראשי מייקל מקללן: "ההנהלה בטבע רוצה להחזיר אותה לצמיחה - אנחנו לא לוקחים בקלות פיטורי עובדים"

דרור רייך 17:3008.02.18

"בסה"כ היה לנו רבעון אחרון טוב, הכנו את התחזיות, גם השחיקה בקופקסון היה נמוכה מצפי וגם רשמנו התקדמות עם תרופת 'AUSTEDO' והתרופה למיגרנה", אמר היום (ה') סמנכ"ל טבע מייקל (מייק) מקללן - מנהל הכספים הראשי של החברה - בשיחה עם "כלכליסט".  

השיחה נערכה לאחר פרסום הדוחות הרבעוניים החלשים של טבע, שבמסגרתם הודיעה בין היתר על מחיקת מוניטין שנתית בשווי של 17 מיליארד דולר, בעיקר בעקבות רכישת אקטביס, החטיבה הגנרית של אלרגן.  

 

"כשרכשנו את אקטביס כמעט כל האנליסטים העריכו שזו רכישה אסטרטגית טובה. אבל בראיה לאחור כנראה שרכשנו אותה ב'פיק' של המחירים. השינויים בשנתיים האחרונות בשוק הגנריקה בארה"ב השפיעו מאוד עלינו, בהיותנו חברת הגנריקה הגדולה בעולם, השקות חדשות התעכבו, והתהליך אף החריף בשנה האחרונה", אמר בעניין זה מקללן.

 

לגבי המשך הפעילות של טבע בישראל אמר מקללן: "אנחנו חברה ישראלית ואנחנו גאים בזה, ההנהלה שלנו יושבת בישראל וגם אני בעצמי אעבור לישראל בקיץ הקרוב, יש לנו המון מחזיקי מניות ישראלים ומועצת מנהלים ישראלית. אנחנו חברה גלובלית אבל כרגע אני לא רואה בכך שום דבר שלילי, או חיסרון מבחינתה של טבע להמשיך ולהחזיק את המטה בישראל".

 

לגבי התחושות בצמרת ההנהלה הגבוהה של טבע ענה מקללן כי "צוות ההנהלה החדש של רוצה לסובב את טבע בחזרה לפסים של צמיחה, יש רוחות רעות שנושבות נגדנו כמו התחלת התחרות בקופקסון הגנרי, ואנחנו נוקטים בצעדים הנדרשים. בהנהלה לא לוקחים בקלות את פיטורי העובדים אבל אנחנו צריכים לעמוד שוב על הרגלים ואני מאמין שההשקות העתידיות יעזרו לנו בזה, בנוסף לצמיחה של הגנריקה באירופה".

 

עדיפות לקופת המזומנים

"הכול הולך לפי התוכניות", אמר מנכ"ל טבע קאר שולץ למשקיעים בשיחת הוועידה שנערכה לאחר פרסום הדוחות הכספיים. "אנחנו עושים התאמות של בפורטפוליו התרופות שלנו בתחום הגנרי ועושים חשיבה מחדש לגבי ההשקעות שלנו בפיתוח תרופות חדשות. כמו כן, מה שהכי חשוב לנו כיום זה תזרים המזומנים בכדי לשרת את החוב שלנו".

 

בטבע הודיעו על הפסקת 25 פרויקטים של מחקר ופיתוח של תרופות מקור, ושל עוד כ-100 תוכניות של תרופות גנריות. זאת בנוסף לתוכנית הקיצוצים הגדולה עליה הכריז שולץ, הכוללת פרישה של 14 אלף עובדי החברה. בשיחה מסרה הנהלת טבע כי היקף ההשקעות בפיתוח בשנים 2019 ו-2020 יעמוד על מיליארד דולר בכל שנה. 

 

נושא נוסף שחזר ועלה בשיחה הוא רצונם של האנליסטים לברר על ההתקדמות  במכירות של תרופת ה-'AUSTEDO', לאחר שקיבלו את אישור מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) לתרופה באפריל אשתקד. מדובר בטבליות לטיפול בכוריאה (מחולית) הקשורה במחלת הנטינגטון, שהוא המוצר השני בלבד אשר אושר למחלת הנטינגטון, מחלה ניוונית נדירה וקטלנית, המשפיעה על יותר מ-35,000 איש בארה"ב (ככוריאה - תנועות פיתוליות, אקראיות, פתאומיות ובלתי רצוניות - היא אחת הסממנים הפיזיים הבולטים של המחלה וקיימת בקרב כ-90% מהמטופלים).

 

על פי הפרסומים של טבע מחיר המכירה של 'AUSTEDO' הוא כ-60 אלף דולר לעומת מחיר מכירה של כ-150 אלף דולר לקסנזין המתחרה."מכירות ה-'AUSTEDO' עמדו ברבעון האחרון עמדו על 17 מיליון דולר, בהתאם לציפיות שלנו" חשף שולץ.

 

 

קאר שולץ מנכ"ל טבע קאר שולץ מנכ"ל טבע

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >>

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x