$
בורסת ת"א

שיכון ובינוי תקים שדה תעופה באוגנדה עבור 309 מיליון דולר

עם חתימת ההסכם הועברו לחברה המבצעת 10% מסכום החוזה, בפרויקט שצפוי להימשך 3 שנים. שדה התעופה יוקם בצפון מערב אוגנדה והוא צפוי לשרת את תעשיית הנפט באזור

אורן פרוינד 10:2304.02.18

חברת שיכון ובינוי של שרי אריסון הודיעה היום (א') על חוזה חדש להקמת שדה תעופה באוגנדה - הפרויקט יימשך 3 שנים והתמורה עליו תעמוד על 309 מיליון דולר - 10% מהסכום הועברו לחברה הבת עם חתימת ההסכם. 

הפרויקט עתיד להיות מוקם בשטח כפרי, באזור קידוחי הנפט, בצפון מערב אוגנדה. במסגרת הפרויקט תבצע SBI, חברה בת של שיכון ובינוי (האחראית על פעילות הקבלנות הבינלאומית של הקבוצה) עבודות להקמה של שדה תעופה לתמיכה בפיתוח תעשיית הנפט באזור.

 

התמורה בפרויקט תתקבל לאורך תקופת הביצוע ועם חתימת החוזה קיבלה החברה הבת 10% מהסכום. הפרוייקט כולו ממומן על ידי ממשלת בריטניה ובנק מסחרי.

 

העבודות בפרויקט כוללות בנייה של מסלול המראות ונחיתות באורך של 3.5 ק"מ וכן ביצוע עבודות עפר וניקוז, אספלט ובטון, עבודות אלקטרו מכניות, מערכות ניווט ותקשורת, הקמת מבנה טרמינל למטענים, מגדל פיקוח ומבנים נוספים למגורים ושירות.

 

שיכון ובינוי מציינת כי למיטב ידיעתה, בכוונת ממשלת אוגנדה בעתיד להכשיר את נמל התעופה כנמל תעופה בינלאומי המשרת נוסעים כנמל תעופה בינלאומי שני במדינה.

 

שרי אריסון שרי אריסון צילום: יח"צ

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x