$
בורסת ת"א

עוד רכישה לפרוטרום: קונה חברה ישראלית ב-21 מיליון דולר

חברת הטעמים הודיעה על רכישת IBR, חברת חומרי גלם לתעשיות הקוסמטיקה ותוספי תזונה; פעילות IBR תצטרף לפעילות הקיימת של פרוטרום להפקת רכיבים פעילים טבעיים לטיפוח והגנה על העור

שיר רייטר 10:0504.02.18

מסע הרכישות של פרוטרום נמשך עם עסקה ראשונה לשנת 2018: חברת הטעמים הודיעה היום (א') על רכישת מלוא השליטה (100%) בחברת חומרי הגלם הטבעיים לקוסמטיקה ולתוספי תזונה Israeli Biotechnology Research) IBR), בתמורה לכ-21 מיליון דולר. העסקה הושלמה ב-1 בפברואר ומומנה באמצעות חוב בנקאי.

IBR הישראלית עוסקת במחקר, פיתוח, ייצור ושיווק של חומרים פעילים טבעיים מבוססי פטנט לתעשיות הקוסמטיקה ותוספי התזונה, בדגש על עיכוב הזדקנות תאים, הגנת העור מקרינת UV ומזיהום אויר, הלבנת העור ומניעת פיגמנטציה. החברה מפעילה מעבדות מו"פ ואתר ייצור ביבנה, ומחזיקה כ-30 עובדים. ל-IBR בסיס לקוחות רחב בארה"ב, באירופה ובאסיה, הכולל חברות קוסמטיקה וטיפוח אישי מהמובילות בעולם. פעילות חברת חומרי הגלם תצטרף לפעילות הקיימת של פרוטרום בתחומי גידול האצות והפקת רכיבים פעילים טבעיים לטיפוח והגנה על העור.

מרכז של פרוטרום בציריך מרכז של פרוטרום בציריך

 

מחזור המכירות של IBR בשנת 2017 הסתכם בכ-7.4 מיליון דולר, תוך הצגת שיעורי צמיחה שנתית ממוצעת של כ-20% בארבע השנים האחרונות וצמיחה של כ-40% בשנה האחרונה.

 

פרוטרום תעשיות בע"מ היא אחת מעשר החברות הגדולות בעולם בתחום הטעמים, ונסחרת בת"א בשווי של 20.8 מיליארד שקל. מניית פרוטרום טיפסה ב-7.7% מתחילת 2018, לאחר שאת שנת 2017 סיימה בעלייה של 65%.

 

את IBR ייצגו בעסקה עו"ד דובי זולטק, אביטל לוי ושחר אפשטיין ממשרד גולדפרב זליגמן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x