שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

לאומי קארד הכינה תשקיף הנפקה - יועבר בקרוב לרשות ני"ע

חברת כרטיסי האשראי לאומי קארד תגיש תשקיף להנפקת החברה בבורסת ת"א בימים הקרובים במקביל לניסיונות למכור את החברה

גולן חזני 06:3904.02.18

חברת כרטיסי האשראי לאומי קארד תגיש בימים הקרובים תשקיף לרשות ניירות ערך להנפקתה בבורסת תל אביב. ל"כלכליסט" נודע כי בשבוע שעבר השלים משרד עורכי הדין של החברה, תדמור לוי, את הכנת התשקיף. השווי המוערך של לאומי קארד בהנפקה או מכירה הוא סביב 2.5 מיליארד שקל. 

 

הכנת התשקיף והגשתו נעשות במקביל, ולא במקום, הליך מכירת החברה. את המכירה מוביל בנק לאומי, המחזיק ב־80% ממניות חברת כרטיסי האשראי, כאשר ב־20% האחרים מחזיקה קבוצת עזריאלי. לאומי ממשיך לקדם את המכירה ומנהל מגעים ראשוניים מול גורמים שונים, רובם קרנות זרות כמו ורבורג פינקוס, איפקס, פרמירה ובלקסטון, וכן משפחת שנידמן, בעלי השליטה בביטוח ישיר.

 

 

מנכ"לית לאומי, רקפת רוסק עמינח מנכ"לית לאומי, רקפת רוסק עמינח צילום: יוסי זליגר

 

 

לפני כשבועיים פורסם כי בנק ישראל יאפשר לראשונה גם לקרנות פנסיה וקופות גמל לרכוש ולשלוט בחברות כרטיסי האשראי. הבנקים הגדולים, הפועלים ולאומי, מחויבים על פי חוק שטרום למכור את מניותיהם בישראכרט ולאומי קארד עד 2020, אך במקרה של הנפקה תוכל מכירת האחזקות המלאה להתבצע עד 2021.

 

גם הפועלים מכין תשקיף להנפקת ישראכרט - ובאפריל האחרון הודיע על הכנתו באמצעות משרד עורכי הדין גולדפרב זליגמן. הפועלים מתלבט גם לגבי חלופה שלישית נוסף על מכירה והנפקה: חלוקת המניות של ישראכרט כדיבידנד לבעלי המניות של הבנק.

 

הבנק בודק בימים אלה באיזה מתווה הוא יקבל מחיר גבוה יותר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x