$
שווקי חו"ל

ישתו את השוק? קוריג רוכשת את ד"ר פפר סנאפל

חברת קוריג - מתחרה של סודהסטרים הישראלית - תקים עם ד"ר פפר חברה בעלת הכנסות שנתיות המוערכות בכ-11 מיליארד דולר; השווי הכולל של העסקה מוערך ביותר מ-21 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 15:0729.01.18

מיזוג ענק בענף המשקאות האמריקאי - עם השלכות אפשריות עקיפות על סודהסטרים הישראלית: יצרנית מכונות הקפה הביתיות, חברת קוריג (Keurig Green Mountain), רוכשת את יצרנית המשקאות דוקטור פפר סנאפל בעסקה המוערכת ביותר מ-21 מיליארד דולר. בין מותגי החברה הממוזגת יהיו המשקאות הקלים ד"ר פפר וסבן אפ, וכן מותגי הקפה סאנקיסט וגרין מאונטיין.

 

 

 

חברת JAB הגרמנית רכשה לפני שנתיים את הבעלות על חברת Green Mountain Coffee המחזיקה בקוריג, ועוד לפני כן את פעילות הקפה הבינלאומית של חברת מונדלז.

 

 

 

לפי תנאי העסקה, בעלי המניות של דוקטור פפר סנאפל יקבלו 103.75 דולר למניה עבור ביצועה, לצד 13% במניות החברה הממוזגת, שתיקרא קוריג ד"ר פפר. בעלי המניות בקוריג יחזיקו ב-87% מהחברה החדשה.

 

חברת JAB מסרה שתבצע השקעה בסך 9 מיליארד דולר במניות כדי לממן את העסקה. בחישוב תשלום בסך 18.7 מיליארד דולר במזומן לבעלי המניות של ד"ר פפר סנאפל, מדובר בהיקף עסקה בסך של יותר מ-21 מיליארד דולר - כך לפי חישוב שביצעה סוכנות רויטרס. מונדלז, שהיא שותפתה של JAB בקוריג, תקבל לידיה נתח של 13%-14% בחברה הממוזגת.

 

 

 

הכנסות החברה הממוזגת מוערכות בכ-11 מיליארד דולר לשנה. מניית ד"ר פפר סנאפל נוסקת ב-42% במסחר המוקדם, לאחר שבשנה החולפת רשמה עלייה של 6.2%.

 

קוריג מפתחת מערכות קפה ביתיות ומכוונת גם לשוק הרחב יותר של מערכות לייצור משקאות, בדומה לסודהסטרים הישראלית. 

  

 צילום: בלומברג

 

"אנו נרגשים מהאיחוד עם קוריג, שיתבסס על מורשת עשירה ועל מומחיות נרחבת של שתי החברות, ויספק עבור לקוחותינו משקאות חמים וקרים באיכות הטובה ביותר, בכל שעה משעות היום", כך על פי מנכ"ל ד"ר פפר סנאפל, לארי יאנג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x