$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

ליאורה עופר מתחילה לממש: מוכרת בניין משרדים בחולון תמורת 115 מיליון שקל

סלע קפיטל צפויה לחתום בקרוב על רכישת הנכס של עופר השקעות, שבאמצעותה מחזיקה ליאורה עופר במליסרון. בתחילה ביקשה עופר 120 מיליון שקל עבור הבניין שבו משרדיה של ח.מר, אך הביקוש היה נמוך

אורן פרוינד 07:4729.01.18

בעלת השליטה במליסרון, ליאורה עופר, החליטה ככל הנראה להתחיל להיפטר מהנדל"ן שברשותה. לאחר שנודע לפני חודש כי עופר השקעות הפרטית בוחנת את מכירת אחזקותיה בחברת הקניונים, האחזקה הגדולה ביותר בתחום הנדל"ן של קבוצת האחים עופר – בשווי של 4.2 מיליארד שקל – ל"כלכליסט" נודע כי עופר החלה במכירה של נדל"ן פרטי בישראל.

 

חברת עופר השקעות הפרטית של ליאורה, אייל ודורון עופר, שדרכה הם מחזיקים בחברת מליסרון, מנהלת מגעים מתקדמים למכירת מתחם בניין המשרדים שלה, בית מרכזים 2000 בחולון, תמורת סכום שנע בין 110 ל־120 מיליון שקל – כך נודע ל"כלכליסט". המועמדת המובילה לרכישת הנכס היא החברה הציבורית סלע קפיטל, תחת ניהולו של שמואל סלבין, הנסחרת בתל אביב בשווי של 1.2 מיליארד שקל.

 

ליאורה עופר ליאורה עופר צילום: עמית שעל

 

לא קפצו על הנכס

 

עופר השקעות היא חברה פרטית של יורשיו של יולי עופר, ליאורה ודורון עופר, ושל יורשו של סמי עופר, אייל עופר. בעלת מניות הרוב בחברה היא ליאורה עופר, עם אחזקה של 51% מהמניות. ליאורה גברה במאבק המשפטי על אחיה דורון עופר, שדרש חלוקה שווה של המניות בעקבות צוואה של אביו שברשותו. בית המשפט לא קיבל את הדרישה של דורון, וקבע כי הצוואה שברשות ליאורה היא בעלת משקל גדול יותר. נכון להיום, דורון עופר מחזיק 15% מהחברה וכ־33% מהמניות הנותרות מוחזקות על ידי חברת לין אחזקות, שהמוטב שלה הוא אייל עופר, בנו של סמי עופר.

 

באמצעות חברת עופר השקעות מחזיקה המשפחה בשליטה בחברות הציבוריות מליסרון ובבנק מזרחי טפחות. מעבר לאחזקה בחברות הציבוריות, עופר השקעות מחזיקה כמה נכסים פרטיים בודדים, ואחד מהם הוא הבניין המדובר בחולון. עופר השקעות הוציאה את הנכס הזה לשוק לפני כמה שבועות עם תג מחיר של 120 מיליון שקל, אך הסיבה לכך עדיין לא ברורה. הקונים לא קפצו על הנכס, ועופר הבינה שהיא צריכה להוריד מעט את המחיר. ההערכות הן שהעסקה תיסגר סביב מחיר של 110–115 מיליון שקל.

 

בית מרכזים 2000 ממוקם באזור התעשייה של חולון. המתחם כולל שלושה מבנים: בניין בשטח של כ־2,700 מ"ר המושכר בשלמותו לחברת ח.מר, בניין בשטח של כ־3,000 מ"ר המושכר לחברת מרום שרותים ובניין בשטח של כ־15,000 מ"ר הבנוי משלושה אגפים, שבכל אגף שלוש קומות משרדים.

 

בעקבות הריכוזיות

 

בימים האחרונים ליאורה עופר שוקדת על תוכנית מימוש לאחת מהחברות שלה כדי לעמוד בחוק הריכוזיות, שמחייב להפריד אחזקות ריאליות מפיננסיות עד סוף שנת 2019. כפי שנחשף ב"כלכליסט" לפני חודש ולאחר מכן דווח על ידי עופר השקעות לבורסה בתל אביב, החברה בוחנת את מכירת הנדל"ן הציבורי שלה במטרה לעמוד בחוק הריכוזיות. עופר נאלצת לבחור בין האחזקה שלה בבנק מזרחי טפחות לבין הנדל"ן וככל הנראה מעדיפה למכור את הנדל"ן לאור מחירי השיא הנוכחיים שלהם.

 

בשנים האחרונות חברות הנדל"ן רשמו רווחי עתק, בעקבות הריבית הנמוכה במשק שמאפשרת להם לחסוך בעלויות מימון. כעת, כשהריבית מראה סימנים של עלייה, נראה שהשווי של החברות נמצא בשיא.

 

מעופר השקעות וסלע קפיטל לא נמסרה תגובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x