$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

יורוקום מוכרת את מניותיה בדי.אם הנדסה לאפקון

בצל הסדר החוב המתגבש, תמכור יורוקום 75% ממניותיה בדי.אם לפי שווי של 54 מיליון שקל. הרוכשת היא הזרוע התעשייתית של משפחת שמלצר

גולן חזני 07:2228.01.18

מימוש ראשון לשאול אלוביץ' בצל הסדר החוב המתגבש, שבו יאבד את יורוקום תקשורת. ל"כלכליסט" נודע כי יורוקום חתמה על הסכם למכירת מניותיה (75%) בחברת די.אם הנדסה לאפקון הבורסאית, שבשליטת יורשי שלמה שמלצר. אפקון היא הזרוע התעשייתית של המשפחה ומוביל אותה ישראל רייף, היו"ר וחתנו של שמלצר. העסקה נעשית לפי שווי של 54 מיליון שקל לדי.אם, והתמורה תועבר להחזר חובות לבנקים.

 

יו"ר אפקון ישראל רייף יו"ר אפקון ישראל רייף צילום: נתן בן זאב

 

די.אם מתמחה באינטגרציית מערכות אודיו, וידיאו ומולטימדיה, ומשמשת כיבואנית מזגני טי.סי.אל לישראל. החברה מנוהלת על ידי דורון משה, שמחזיק גם ב־25% מהמניות. לאחרונה עברה למתחם חדש באזור התעשייה קיסריה. למשה זכות סירוב לעסקה, אולם ספק אם יממש אותה. קרן סקיי, שעמדה לרכוש את החברה ונסוגה, הציעה עבורה את אותו המחיר, או לחלופין לקבל את המניות כביטחון להלוואה של 25-20 מיליון שקל לחברות התפעוליות של יורוקום. אולם, המגעים לא הבשילו לעסקה.

 

יורוקום ואלוביץ' רכשו 51% מדי.אם הנדסה לפי שווי של 12 מיליון שקל ב־2007. כעבור שנתיים הם מימשו אופציה לרכישת 24% נוספים. תחת יורוקום זכתה החברה במכרזים רבים, כולל של הצבא, המשטרה ומכבי האש. המכרז הגדול שבו זכתה היה מכרז הרכבת, ב־100 מיליון שקל.

 

די.אם.הנדסה היא חלק מהחברות התפעוליות של יורוקום, שנקראות יורוקום סלולרית ויורוקום דיגיטלית. הפעילות המרכזית שלהן היא מרכזיות פנסוניק, שעומדות להימכר לחברת ברימאג הבורסאית ב־60-50 מיליון שקל. החברות הללו אינן נכללות בהסדר של יורוקום עם נתי סיידוף לרכישת השליטה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x