שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מניות גרושתו של דוד פתאל שוות 435 מיליון שקל

הדסה פתאל, גרושתו של בעל השליטה ויו"ר פתאל, מחזיקה ב-9.7% ממניות הקבוצה - המכוונת לשווי של 4.5 מיליארד שקל בהנפקה הראשונית שתבצע בבורסה

אורן פרוינד 16:2025.01.18

מעבר לחברת הביטוח מגדל ולדוד פתאל, גם הדסה פתאל - גרושתו של דוד, אם שלושת בניו ויזמת נדל"ן בפני עצמה - נהנתה מהבוננזה של רשת המלונאות שהקים בעלה לשעבר. בהנחה שפתאל אכן יקבל את השווי שלפיו הוא מעוניין להנפיק את החברה, כ־4.5 מיליארד שקל לפני הכסף, האחזקות של הדסה פתאל (9.7%) בחברה צפויות לעמוד על שווי עצום של 435 מיליון שקל. 

בני הזוג פתאל התגרשו לפני יותר מעשור, אולם מקורבים לשניים יודעים לספר על מערכת יחסים טובה מאוד ששוררת בין השניים. כשחשף לראשונה פתאל את נתוני החברה שלו לפני שנתיים, במסגרת מהלך לגיוס אג"ח בתל אביב שאילץ אותו לפרסם תשקיף ציבורי, נכתב אז (וגם בתשקיף שפורסם אתמול) כי דוד פתאל מחזיק בזכויות ההצבעה על מניותיה של גרושתו "וזאת מכוח הסכמים שנחתמו בין מר פתאל לבין גב' הדסה פתאל, המקנים לו זכויות מוגבלות בזמן במניות אלה".  

דוד פתאל עם בת זוגו ריקי תורג'מן (מימין) וגרושתו הדסה פתאל דוד פתאל עם בת זוגו ריקי תורג'מן (מימין) וגרושתו הדסה פתאל צילום: יוני רייף

 

בתשקיף שפורסם אתמול (ד') הובהר כי דוד פתאל והדסה נחשבים כ"מחזיקים יחד" במניות החברה "כל עוד אחזקותיה של הדסה במניות חברת פתאל החזקות מוחזקות בנאמנות ובמהלך תקופה זו בלבד". עוד נכתב בתשקיף שפורסם אתמול כי "הואיל והדסה והנאמנים העניקו למר פתאל ייפוי כוח להצביע מכוח מניות הנאמנות, אזי החברה לא תראה בהדסה בעלת שליטה בחברה לעניין הוראות חוק ניירות ערך, התקנות מכוחו וההנחיות והצווים מכוחם".

 

 

 

עוד נכתב בתשקיף כי "לדוד פתאל ניתנה זכות סירוב ראשונה ביחס לכל הצעה מחייבת ובתום לב שתקבל הדסה לרכישת מניות הנאמנות, כולן או חלקן, שבגינה תבקש הדסה למכור את מניות הנאמנות לאותו צד שלישי בתנאי הצעתו. זכות הסירוב הראשונה תחול על כל העברה של מניות הנאמנות הן בתקופה שבה הן יוחזקו בנאמנות והן לאחריה".  

 

בנוסף נקבע כי הדסה לא תהיה זכאית להעביר את מניות הנאמנות למתחרי החברה, לרוכשים שאינם בעלי יכולות פיננסיות לרכוש את מניות הנאמנות או לגורם שאחזקתו במניות הנאמנות תגרום (באופן אובייקטיבי) לפגיעה במוניטין החברה.

 

על אף האמור, בהסכם נקבע גם כי בכפוף למגבלות החסימה, הרי שבתקופה שלאחר הנפקת מניות החברה לציבור תהיה הדסה זכאית הדסה למכור מתוך מניות הנאמנות עד כמות מצטברת של 2.5% ברבעון, וזאת מבלי שמכירות אלה יהיו כפופות לזכות הסירוב הראשונה של בעלה לשעבר. הדסה פתאל עוסקת בשיווק פרויקטים בתחום הנדל"ן באמצעות חברת ריטייל אין, שנמצאת בבעלות שלה ושל ניר שמול.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x