$
מט"ח וסחורות

בורסת נאסד"ק בוחנת השקת חוזים עתידיים על הביטקוין

לפי דיווח ב-CNBC, הבורסה האמריקאית שוקלת אפשרות להציע למשקיעים מסחר בחוזים מסוג שונה מזה שכבר קיים בשוק - נאסד"ק נמנעה מלספק פרטים נוספים

רעות שפיגלמן 20:0723.01.18

בורסת נאסד"ק בוחנת כניסה לשוק החוזים על הביטקוין - על רקע רכבת ההרים שרושם המטבע הוויראטולי בשבועות האחרונים, כך על פי דיווח  של CNBC. בנאסד"ק מציינים כי האפשרות הנבחנת תתבצע באופן שונה משוק החוזים הקיים.  

מנכ"לית בורסת הנאסד"ק עדנה פרידמן אמרה כי "אנחנו ממשיכים לבדוק את נושא השקת חוזים עתידיים על מטבעות דיגיטאליים עם שותף, תוך בחינה של ניהול הסיכונים הנדרש בנושא, על מנת לוודא שנעשה שימוש בפרוטוקולים הנכונים, לוודא שקיים ביקוש ראוי, כמו גם השקת חוזה ששונה ממה שקיים היום בשוק".

 

בנאסד"ק לא סיפקו פרטים על טיבו המדויק של החוזה הנבחן ועל ההבדל בינו לבין החוזים הקיימים - אך מציינים בין היתר כי החוזה שעל הפרק לא בהכרח "יעקוב" אחר הנכס כפי שנהוג בחוזים שכבר פועלים. בנאסד"ק אף לא מתייחסים למועד הצפוי של השקת המסחר בחוזה, אם אכן המהלך יצא לפועל.

 

בחודש שעבר השיקו שתי בורסות בשיקגו מסחר בחוזים עתידיים על הביטקוין: CME ו-CBOE היושבות בשיקאגו, לאחר שקיבלו את אישור הרגולטור האמריקאי. קבוצת CME מפעילת את בורסת המסחר באופציות ובחוזים הגדולה בעולם, באמצעות הפעלת זירות מסחר בשיקאגו, בניו יורק ואף בלונדון. הקבוצה נוצרה בשנת 2007, כחברה המאוחדת שבה מוזגו בורסת הנגזרות של שיקאגו (Chicago Board of Trade) ובורסת הסחורות של שיקאגו (Chicago Mercantile Exchange). בשנת 2010 רכשה CME את השליטה במדד דאו ג'ונס ומאז היא האחראית על הפעלתו.

 

 

 

הביטקוין נסחר כיום באתר coinmarketcap בשער של 11,234 דולר למטבע בודד. מאז החל המסחר בחוזים על המטבע טיפס שוויו עד ל-20,000 דולר - ובהמשך ספג ירידות חדות ושערו נפל מתחת ל-10,000 דולר. מאז חל תיקון מסויים לרמה של מעל 11,000 דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x