$
בורסת ת"א

עושה שופינג: אלי להב במו"מ ל־4 עסקאות ב־92 מיליון שקל

חברת להב אל.אר פרסמה באחרונה תשקיף לקראת גיוס אג"ח בהיקף של 55 מיליון שקל, ומנהלת מגעים לעסקאות בתחומים של נדל"ן מניב ואנרגיות מתחדשות, בישראל ובגרמניה

גולן חזני 07:3824.01.18

חברת להב אל.אר, שבשליטת אלי להב, פרסמה באופן חריג ארבעה משאים ומתנים שבהם היא נמצאת כרגע בתחומים שונים. הפרסום מגיע על רקע תשקיף של החברה לגיוס אג"ח בהיקף של 55 מיליון שקל.  

המהלך המעניין ביותר של להב הוא משא ומתן להקמת מרכז מסחרי בסמוך לעיר אילת, באזור סחר פטור ממע"מ, בעלות כוללת של כ־185 מיליון שקל. להב תהווה 22.5% מהפרויקט, ותהיה שותפה של חברת מרכזי קניות גדולה ישראלית.

 

הפרויקט ממוקם על כביש היציאה הראשי מאילת, כביש 90, כ־2 ק"מ צפונית לעיר ובסמוך לשדה התעופה החדש ע"ש אילן רמון. המרכז אמור לקום על שטח של 21 אלף מ"ר, שיכללו גם 305 מקומות חניה.

 

עסקה נוספת, השנייה, היא בשותפות עם המלונאי ראובן אלה, הבעלים של רשת קיסר, מלון דניאל בהרצליה, מלון כרמים בהרי ירושלים וכן שישה מלונות בהונגריה. חברה שבה השניים שותפים שווים חתמה על הסכם בלעדיות לרכישת בית מלון בעיר לנגן שבגרמניה, תמורת כ־17.2 מיליון יורו. המלון, בעל ארבעה כוכבים, כולל 205 חדרים ומרוחק 15 ק"מ משדה התעופה של פרנקפורט. הוא גם מכיל שישה חדרי ועידות. המלון מושכר לרשת מלונות גרמנית בשם Chain Steigenberger בהסכם שכירות שמסתיים בנובמבר 2018. דמי השכירות השנתיים של המלון הם 2 מיליון יורו, המשקפים תשואה צפויה להון העצמי של 10.14%—12.65%.

 

להב מעורב במשא ומתן נוסף לעסקה שלישית, אף היא בגרמניה, שבה הוא מהווה 50% מהרוכשים. כאן מדובר בנכס מניב בסמוך לעיר קרפלד, בתמורה לכ־980 אלף יורו. הנכס מושכר כיום לרשת הסופרמרקטים Netto בתמורה לדמי שכירות שנתיים של 100 אלף יורו.

 

החברה הבת להב הרים ירוקים, נמצאת במגעים להקמת ארבעה מגה מתקנים פוטו־וולטאיים בהשקעה של 12 מיליון שקל, על שטח של 35 דונם בקיבוץ שדה נחום, על תב"ע מאושרת בהספק מותקן של כ־3.3 מגה־ואט. ה־NOI (רווח לאחר ניכוי הוצאות התפעול ולפני ניכוי מסים וריביות) השנתי צפוי להיות כ־1.07 מיליון שקל, התשואה השנתית הממוצעת להון עצמי צפויה להיות 26%—31%, ותקופת מכירת החשמל תהיה 23 שנה. פרויקט ייצור חשמל נוסף של החברה יהיה בקיבוץ שדה יואב, בהיקף של כ־600 קילו־ואט. ללהב יש 235 מתקנים פוטו־וולטאיים.

 

 

אלי להב אלי להב צילום: חיים הורנשטיין

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x