שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

"ארה"ב עשויה לייצר השנה יותר נפט מסעודיה - ולשבור את השיא של 1970"

לפי דו"ח של סוכנות האנרגיה הבינלאומית, היקף ייצור הנפט היומי בארה"ב יגדל השנה ב-260 אלף חביות, ל-10.4 מיליון חביות; "אפשרות לצניחה בייצור במקסיקו ובוונצואלה"

שירות כלכליסט 15:0819.01.18

היקף ייצור הנפט של ארה"ב עשוי לעבור ב-2018 את זה של סעודיה ולהשתוות לזה של רוסיה - ולהגיע לרמות שלא נראו מאז 1970. כך לפי דו"ח של סוכנות האנרגיה הבינלאומית (IEA).

 

לפי הסוכנות, היקף ייצור הנפט היומי בארה"ב יגדל השנה ב-260 אלף חביות, ל-10.4 מיליון חביות.

 

כמו כן הזהירה הסוכנות כי 2018 עלולה להיות שנה "תנודתית" בכל הנוגע למחירי הנפט, בין השאר עקב האי-ודאות הפוליטית בוונצואלה.

 

עם זאת לפי הדו"ח, "פיצוץ בצמיחה בארה"ב, והעלייה כתוצאה מכך בקנדה ובברזיל, משמעותיים יותר מהאפשרות של צניחות חדות בוונצואלה ובמקסיקו".

 

קידוח נפט קידוח נפט צילום: בלומברג

 

הסוכנות קובעת כי "בהינתן בחוב המסחרר ותשתית הנפט המידרדרת של ונצואלה, ייתכן שהיקף ייצור הנפט היומי שלה יירד ביותר מ-270 אלף חביות - הירידה שנרשמה בשנה שחלפה". תפוקת הנפט של ונצואלה עמדה על 1.97 מיליון חביות ליום - הרמה הנמוכה ביותר במדינה מזה 30 שנה.

 

עם זאת, IEA לא רואה "סימן ברור עדיין לכך שאופ"ק מתכוונת לפתוח את הברז כדי לצנן את הראלי במחירי הנפט וכדי לפצות על הצניחה החדה בהיצע מוונצואלה". 

 

מדינות אופ"ק, יחד עם 10 יצרניות שאינן חברות בארגון בהן רוסיה, שייצרו יחד כ-10.9 מיליון חביות ביום ב-2017, סיכמו בשנה שעברה להרחיב את ההסכם ביניהן לקיצוץ מכסות הנפט ב-2% עד סוף 2018

בטל שלח
    לכל התגובות
    x