$
שווקי חו"ל

בתי חולים אמריקאים מקימים חברת גנריקה - טבע מגיבה בירידה

לפי דיווח של ניו יורק טיימס, מנהלים של 300 בתי חולים בארה"ב מתארגנים להקמה של חברת גנריקה ללא מטרות רווח - על מנת להתחרות במחירים הגבוהים של ענקיות הפארמה. מניות הגנריקה יורדות בניו יורק

דרור רייך 17:5818.01.18

תחרות מפתיעה לענקיות הגנריקה: הניו יורק טיימס מדווח היום (ה') כי מנהלי בתי חולים בארה"ב מעוניינים להתאגד ולהקים יחד חברת תרופות גנריות ללא מטרות רווח. מדובר על כ-300 בתי חולים, שמכוונים לפתור בעת ובעונה אחת את בעיית המחסור בתרופות גנריות ומחיריהן הגבוהים. מניות הגנריקה הנסחרות בניו יורק מגיבות לידיעה בירידות - כאשר טבע נסחרת בנסיגה של מעל 3%.

 

על פי הדיווח, בחודשים האחרונים מתמודדים בתי חולים עם מחסור בחלק מהתרופות (בין היתר במשכך כאבים מורפין), וכן בעליות מחירים פתאומיות עבור תרופות אחרות, ובכלל זה בתרופות לטיפול בלחץ דם. ד"ר מארק הריסון שמוביל את הקבוצה אמר "אנחנו לא מתכוונים לשבת בצד, אנחנו ננסה לתקן את המצב".

 

המנהלים הבכירים עדיין לא החלו בדיונים מעמיקים על פרטי הפרויקט התוכנן, אך כבר עתה ידוע כי הם מתכוונים להתמקד בתרופות יקרות מאד ובאלה שבהן קיים כאמור מחסור עקבי. בין החששות שעל הפרק האפשרות שחברות הגנריקה יבחרו לפגוע בחברה על ידי הורדה מהירה של מחירי התרופות הרלבנטיות - ובכך להוציא את החברה החדשה מהשוק - ולהעלות שוב את המחירים לאחר שהחברה תקרוס.

 

החברה החדשה תהיה צריכה להסתמך על יצרנים שיספקו לה את התרופות, או לבחור בחלופה של ייצור התרופות בעצמה. גם במקרה שלא תוקם לבסוף, עצם הרעיון משקף את הזעם הרב שיש בארה"ב על חברות התרופות, בשל פרקטיקת העלאות המחירים שלהן.

 

מנכ"ל טבע קור שולץ מנכ"ל טבע קור שולץ

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x